10.02.2009 22:07    

selimcan_19
Arkadaşlar bu site ile daha yeni tanıştım. Elektrik elektronik mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Bu sitenin oldukça emeğe saygılı paylaşımı borç bilmiş arkadaşlarla dolu olduğunu gördüm ve çok memnun oldum. Bu yüzden hepinizin emeğinize sağlık ve teşeşkür ederim.
Bahar dönemim son dönem ve son bitirme projem de elektrik iç tesisat proje çizimi , futbol sahası aydınlatmaları kapalı spor salonu aydınlatmaları veya dış çevre aydınlatmaları tasarımı hesaplarından bir kaçı olacak autocad programını biliyorum (isim olarak) ama ilk defa kullanması nasip olacak bu siteden ve bir kaç siteden baya bir döküman indirdim. Ama sesli olarak tam manasıyla bir elektrik iç tesisat projesi autocadde nasıl çizilir zihnimde bir şeyler oluşması açısından izlemeleyim diye düşünüyorum. Acaba elinde böyle bir dökümanı olan varmı?
Paylaşıma sunarsa çok memnun olurum.
Birde bana başlangıç aşamasında ne önerirsiniz nelerden kaçınmam gerekir kısacası nasihatlarınız neler olur en yakın zaman da cevaplarınızı bekliyorum.
Çok teşekkür ederim.
Hepinize iyi akşamlar.Kolay gelsin

04.03.2009 01:32    

JOKER59
"futbol sahası aydınlatmaları kapalı spor salonu aydınlatmaları veya dış çevre aydınlatmaları tasarımı ve hesapları" yapacağın ödevin yarısı ve önemli kısmı bence. çizim kısmı daha kolay sadece pratik istiyor. piyasa tipi olsaydı işin çok daha kolaydı ama ders olunca konu sanırım 2 kat daha zor. ama çizimden çok tasarım ve hesaba önem ver. çizim estetik olmuş yada olmamış çok çok önemli değilki sadece pratik ve yaratıcılık. ;)

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.625 saniye - Sorgu: 46 - Ortalama: 0.01358 saniye