30.11.2008 13:49    

sle7ven
ArchiCAD 11 TR de Eğimli arazi çizimi yapmaya çalışıyorumda elinde dökman yada hazır kalıpları olanlardan yardım istiyorum nasıl yapılacadını öğrensem aslında daha iyi olurda nette bu konu hakkında bir şey bulamadım
Yardımlarınızı bekliyorum TEŞEKKÜRLER...

01.12.2008 05:12    

k005
Bu eğimli araziyi Autocadde çizsen daha pratik olur .. bence..

01.12.2008 23:42    

sle7ven
Yorumun işin teşekkür ederim dostumm ama ben belli bir bölgeyi ve çok basit olarak iki binayı bitirme çalışmam için çizmek istedim bir iki araştırma yaptıktan sonra en iyisinin bu program olduguna karar verdim bide ben bu konulara pek hakim degilimde bir iki deneme yaptım binaları çiziyorum ama egimli bir araziyi program da çizemedim.... autocad hakkında bilgiye sahip degilim bu programın türkçe olmasıda kolay kullanım sagladı bana

04.12.2008 14:38    

matrix9856
arkadaşım eğer uygulama projesi çiziyorsan bunu belli yerden sonra iki boyuta çevirmen gerekecek orda bu işlemi line komutu ile yapabilirsin türkçe kullandığına göre çizgi diye kayıtlıdır. serbest çizim obejelerinin içinde bulabilirsin bunu.

Eğer üç boyutlu çiziyorsan eğimli arazi çizmek için arazi diye yazan bir kısım var onda eğimli yazanı seç ve oranın kotlarını gir.

archiced9 türkçe anlatan bir kitap var onu alırsan her konuyu rahatlıkla çözebilirsin

Kitabın ismi mimari modelleme görselleştirme ve projelendirme
yazarı doç dr salih ofluoğlu
www.akadenya.com.tr ye girerek de ayrıntı bilgi alabilirsin tel: 0212 293 55 31
umarım yardımcı olmuşumdur.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.849 saniye - Sorgu: 51 - Ortalama: 0.01665 saniye