09.11.2008 14:50    

mustafa_vrc
pc de uzun zamandır bir kaç virüs vardı, ve başlagıçtan bunları durdurdum, ancak son olarak başlangıca msauc.exe isimli bir program yerleşmiş, bu nedir ne işe yarar?

ayrıca dün akşam girdiğim bir sitede virüs saldırısına uğradım ve bağlantıyı hemen kestim, internet geçici dosyalarını sildim. aynı zamanda photoshop çalışması yapıyordum ve winanmp ta müzik dinliyordum, photoshop çalışmamı kaydederken kolanlardan dırrrrrtt diye sesler gelmeye başladı, baştan pc kastı zannettim ve umursamadım. ardından pc den kokular çıkmaya başladı pc nin hemen fişini çektim ve baktım ki dvd - rw sürücüm cayır cayır yanmış.( resmen plastik ve baskı devre kartı yanmış)

bunun nedeni sizce nedir acaba, bir virüs işi olabilirmi? yada bunun yanmasına ne sebep olabilir. pc şuan normal olarak çalışıyor.(dvd-rw sürücüm boştu)

09.11.2008 15:27    

k005
virüs ten olduğunu sanmıyorum.. bu şekilde zarar veren bir virüs duymadım.. Cernobil var dı bir aralar,, en ağır hasarı o vermişti bilgisayarlara.. bu bence donanımsal bir hata gibi görünüyor..

10.11.2008 12:43    

seyma_0034
ben sadece cd sürücüsünü şaka amaçlı sürekli açıp kapatan bi virüs duymuştum ama pc zarar vermiyodu bunu bilemiyorum ama bi bakıma götürsen iyi olur tekrar aynısı olursa ciddi hasar meydana gelebilir..

10.11.2008 23:28    

yazgunesi
Emin olmadan karar vermeyiniz arkadaşlar ! :-) Bu arada bahsettiğiniz dosya için araştırma yaptım, bir göz atmanızı dilerim.. mustafa_vrc bilgisayarında trojan var galiba ! uur8)

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

msauc.exe
We suggest you to remove msauc.exe from your computer as soon as possible.
Msauc.exe is Trojan/Backdoor.
Kill the process msauc.exe and remove msauc.exe from Windows startup.

Removal: msauc.exe is removed by RegRun.

Filename: msauc.exe
Fix msauc.exe errors: Try a Registry Scan
Command: C:\WINDOWS\msauc.exe
Description: Identified as a variant of the Trojan-Downloader.Win32.Agent.ahcx malware.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.698 saniye - Sorgu: 59 - Ortalama: 0.01182 saniye