30.09.2008 15:22    

golden82
arkadaşlar siteyi uzun bir süredir incelemekteyim ancak yeni üye oldum.ben harita mühendisi mezunuyum netcadi biliyorum ancak autocadi bilmiyorum okulda da göstermediler zaten.iş ilanlarına bakıyorum da autocad bilen harita mühendisi yazıyor.nerden nasıl başlarım. umarım yardımcı olursunuz.

16.10.2008 22:25    

ozan_srht
kursa git arkadasım:):):) bende harita mühendisiyim we kursa gidiyorum

25.10.2008 08:24    

dogayesil
haritacılar için ne gibi faydası oluyor autocad in?

25.10.2008 21:31    

suads
Bence arkadaşımkursa falan gitmeye gerek yok tabii çalışıyorsan.Çalışmıyorsan kursa gitmek iyi bir seçenek.İşyerinde netcadde yaptığın uygulamaların benzerini autocadde uygulamaya çalışırsan kendini çok geliştirirsin.Ayrıca autocad global bir yazılım , diğerikalıkuleden ötede bilinmez...

18.11.2008 11:05    

ziya321
Arkadaslar kurs fiyatları yaklaşık 500 ytl civarında.Kursa gidilebilir.

18.11.2008 15:18    

ihsankurt_55_
arkdaşım sizin için gerekli olan şu an için a.cad ile 2d çizim yapabilmek..bunun için bence kursa gitmeye gerek yok...autocad ın içinde acad.pgp dosyası var onu açacaksın alfabewtk sıralıdır a harfinden başlayarak bütün komutları deneyerek öğreneceksin..takıldığın komutu buraya yaz detaylı anlatımını mutlaka bulursun..

18.11.2008 15:28    

k005
kursa gitmelisin.. yararı olur, zararı olmaz... :yes

18.11.2008 15:39    

seyma_0034
bencede kursa gitmelisin ama seçeceğin kurs çok önemli..
kaliteli eğitim veren bir kurs bulmalısın en azından ön bilgin olur..
kendimden örnek vereyim autocadi okulda gösterdikleri için baya bildiğimi zannediyordum ama kursa gidince çok fazla şey bilmediğimi gördüm kurs şart bence...

03.12.2008 07:11    

rojin_inci
mrb ben harita teknikeriyim her ikisini de kullanıoorum bence autocadi kursa gitmedende evde çalıabileceğin bi program zaten üzerinde çalışma yaptıkca daha çok anlıosun .zaten senin için gereken profosyonel anlamda ayrıntılar değil ama kendini geliştirirsen öğrenebilrisin eğitim cd leri var .

07.02.2009 21:26    

ademyagbasanlar
Autocad dünyanın bir numararı cad programıdır. Harita programı değil. Ancak bu program harita ve harita ile ilgili işleri yapmaz demek degildir. Autodesk tarafından üretilen autocad üzerine monte olabilen değişik mühendislik uygulamaları oldugu gibi harita uygulamalarıda vardır. Yüzlerce farklı fırmanın autocad ile çalışan binlerce uygulaması bulunmaktadır. Autocad civil 3d programı tum totalstatıon ve gps datalarını direk ımport edebilmekte ve nokta bazlı listeler düzenleyebilmektedir. Bu noktaları dünyanın dort bir tarafında kullanılan koordinat sistemleri arasında dönüşümler yapabilmektedir. Netcad gibi ed50 dogru ıtrf de yanlış dönüşüm! Autocad e 1989 yılında enkesit-boykesit kubaj tabloları ve cizimleri dxf hazırlayıp autocad de cizimle başldım.

ehya (23.04.2009 22:14 GMT)

23.04.2009 20:37    

atillaözel6666
bazen netcad deki çizim leri acad e atmak gerekiyor acad i mutlaka öğrenin...evde kendiniz çalışın öğrenirsiniz ama kursa gidersen püf noktalarınıda öğrenirsin hem zorlanmadan öğrenmiş olursun.

06.10.2009 03:33    

elezertk
ilk olarak cizgi cizmeyi ogreneceksin..ondan sonrasi basit..kullanmak zorunda oldugun tum ozellikleri zamanla internetten arastirip ogrenebiliyorsun..autocadokulu.com`da ihtiyacin olan her bilgi mevcut..ben sifirdan basladim ve hic kursa gitmeden, bu siteden arastirarak bayagi ogrendim..

06.10.2009 07:56    

bud_0782
Autocad nedcad ile koordinasyonlu kullanıldığında çok yarar sağlar.(Harita çizimleri olan paftalar için).Arazide alınan her değer netcade aktarılabilir.bunlarda .dxf veya .dwg ye çevrilerek autocade çevrilir ve istenilen düzenlemeler autocad üzerinden tamamlanır.Tabi bu ihtiyaca göre değişir.
Haritacının autocadi çok detaylı bilmesine bence gerek yok.Mimari çizim yapmayacaksa.Kendiniz bu siteyi takip ederek öğrenebilir ve sorular sorarak geliştirebilirsiniz.

06.10.2009 12:54    

macapapazi
bence autocad in haritacılar açısından pek bir yararı olmuyor...çünkü harita çizebilen bir tek Netcad var diye kendilerini koşullandırıyorlar ve her şeyi netcad in yapmasını bekliyorlar...Dünya üzerinde bir çok haritacılık programı var...microstation, civil3d vb uluslararası alanda kendini kanıtlamış programlar var...ayrıca GPS ve uydu yazımları var ayrıyetten....bir programı kullanmak, ögrenmek, kişinin kendi düşünce yapısına bağlı...bu işime yarar mı yaramaz mı diye...uluslar arası piyasada kendini ispatlamaya çalışan kişi için autocad ve benzeri programları ögrenmek kişinin işine yarar...ama TC sınırları içinde kullanmak isteyen için ise netcad ten başka programa gerek yok bence...

Saygılar

07.11.2009 08:24    

hüseyin_akgul
Bende harita teknikeriyim önce netcad kullanıyordum. sonradan. İnşaat firmasında çalışıyorum İşini aldığımız kamu kurumlarının çoğunda netcad kullanılmıyor. onun için autocad kullanmaya başladım şu anda çoğu alanlarda çizim yapmak için netcad den daha kullanışlı bir program. netcad ve autocad birleşince yapamayacağın iş kalmıyor. Ama iki program arasında ufak tefek uyumsuzluklar çıkıyor onlarıda lisplerle çözülüyor.

08.11.2009 09:18    

karsmurat
arkadaslar netcat kendıne gore bır marjınal tuutturmus gıdıyor bız harıtacılarıda kendısıne gore yonlendırmeye calasıyor bunun ıcın gerklı kaynaklatrıda pıyasaya vermıyor ve tekelcılıkte kalmayqa calısıyor ama dıyer fırmalar demoda olsa veriyor ve ogrencıler yenı ogreneler bloglar aracılıgııle yardımcı oluyor ama netcad oylemı telefon edipte yada cıte ıcınde bır kaynak araı bakayım sıze donmuyor yada sıez yardım edıyorlarmı . ben bunları yasadım ve sureklı sızı ankara ıstanbul gıbı sehırlerde kurs vermeye yada programı satn almaya zorluyorlar .pekı madem oyle bız ogrencıler sureklı gızlı yada ıllegal yolarlamı bılgı alısverısı mı yapacagız boyle bır mantık nerde gorulmus .ogrencıler yenı ogrenen ler vede pıyasaad yeterı kadar parası olmayan vede gecımını harıta ısınden kazan ınsanlar nasıl olacakta para kazan cak .sureklı bu arazıde kalamayaamı mahkum kalacak.yanı parası olan egıtım alacak parası olmayan rasat yapacak yazkıs demden alat kulalcak jalon tasıcak sonra buroda bulunan oglu yasındakı ınsana getıtrıp vercek vede oglu yasındakı ınsan ona dalga gecer gıbı sureklı sratacak .bu bılerın yanı progamı yapı pyasaya suren vede zamanıda egıtımını vermeyen fırmaların ayıbı .eyewr gerklı eyıtımı verselerdı yasıılerıde olan ınsanlar enazından arazıdekı donerı pc ortamına aktarmakta vede bızler burada otururken o ınsaanın arazıde nesılhaerekat etıyını bılmıyoruz ama arazıde bulunaan abılerımız yada arazıde calısan eleman nerde nasıl davranıldı. ıcın olucacak hatalarında onu gecılecektır.
gelın bu ayıba bızlerde ortak olmayalım enazında n bızden buyuk ınsan lara saygı gosterelım ve da arazıda bızden cok bılgılı ve tecrubelı abılrımıze bu yolun onunu acalım ????
bızler yon veren programcılarda paray bıryer e varamacaklarını vede vbu n ac gozluklerıne haykıralımkı bır nebze ol sun bır zaman lar ogrencı oldukların nesart larda okuduklarını hatırlatalım su anda bulundukları konumun parayla ılgılı olmadıklarını sonucta onların da ınsan olduklarını hatırlatalın??????

12.07.2010 07:10    

taner_81
netcadin sitesine girdim uzakdan eğitim bölümü var netcad hakkında herseyı a dan z ye kadar oğrenmek ısyene bırınden uyelık ıcın 5000 saat ve 6 aylık uxakdan egıtım fıyatı 30.000 tl yanı eskı parayla 30 milyar yuh gercekden yuhhhhhhhhhh

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.671 saniye - Sorgu: 91 - Ortalama: 0.01837 saniye