12.07.2008 18:38    

dilek gökten
selam arkadaslar iyi aksamlar.mimari projeler den baslad1m bende çizim yapmaya.alt yap1n1n a s1 yok bende ve 2 yada 3 ayd1r uras1yorum.çok moralim bozuluyo her gün agl1yorum yapam1camm1 diye.zor gelmiyor ama nedense kendime güvenemiyorum.çizime aks kolon duvar kap1 pencere bosluklar1 s1va kap1 pencere çizimi diye yap1torum.ama en basit bi projede bile bir gün uugras1yorum bana kaynak önermen1z mümkünmü.nas1l h1zlan1r1m.yard1m edin.klavyeyede bi_ey oldu bu arada harfler ç1km1yo of offfffff

12.07.2008 18:42    

beyto
arkadaş en güzel çalışma pratik yapmak ve forumları takiptir sana kolay gele

12.07.2008 18:44    

ehya
mesajınızı okurken bi an geçmişe gittim. Bende ilk zamanlar aynı şekilde yavaş çizerdim ve üstüne bi de yavaş çizdiğimden dolayı laf yerdim. Hatta öyle bi an geldi ki, mesleği bırakma seviyesine geldim. Ama sabrettim. Çok şükür şuan iyiyim. Yapmanız gereken sadece sabır ve pratik. Kimse bu işi doğuştan öğrenmedi. Sürekli çalışarak belirli bi yere kadar geldi. Bu işin kaynağı yok. Eğer teknik çizimi öğrendiyseniz gerisi size kalmış. Bugün bir pencere çiziminiz 5dk alıyorsa yarın 4dk olur. Gün gelmiş bi bakmışsınız artık saniyeler içinde pencereyi hazırlayabiliyorsunuz. Bunun için sürekli birşeyler çizip el alışkanlığı kazanmalısınız.

03.12.2008 13:55    

matrix9856
hayattaki sıkıntılar ve zorluklar insanları olgunlaştırır ve bir yerelere gelmesinde faydalı olur. Kendini böyle konularda hiç üzme sen yapabildiğinin en iyisini yapmaya çalış gerisinide düşünme. Kendine yavaş yavaş bir autocad kütüphanesi oluştur. Eğer yoksa mail at bana adresini ben sana her zaman kullandığım dosyayı yollayım işin kolaylaşır. Önceden oluşturduğun pencere ve kapı şekilleri varsa onları da benim yolladığım dosyay ekle bir daha kapı pencere çizicem diye uğraşma . Hem zamandan kazanmış olursun. Hızlandıkça başardıkça öz güvenin artar.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.826 saniye - Sorgu: 52 - Ortalama: 0.01588 saniye