08.03.2008 12:43    

strom
Autocad 2004 kullanıyorum, render alabiliyorum fakat gölge veremiyorum ve düzgün açılı yakın plan resim alamıyorum.

Birde fayanslara ve zemine yansıma özelliği veremiyorum.

Lütfen biri bana yardımcı olsun...

Şimdiden teşekkür ederim

08.03.2008 13:06    

daima siyah
Alıntı
strom :
Autocad 2004 kullanıyorum, render alabiliyorum fakat gölge veremiyorum ve düzgün açılı yakın plan resim alamıyorum.

Birde fayanslara ve zemine yansıma özelliği veremiyorum.

Lütfen biri bana yardımcı olsun...

Şimdiden teşekkür ederim

gölge ve yansımaları render komutundaki rendering options sekmelerini oynayarak yapabilirsin sanırım.

bende 1 saattir 2004 te renderla ilgili sorun yaşıyorum. ama başaramadım. ahşap dokusunu ekliyorum zoom out falan yapınca eski haline dönüyor, renderli çalışmama izin vermiyor. Mutlaka ayrı pencerede göstermek lazım. ben vazgeçtim şahsen... bu konuda solid en iyisi...

08.03.2008 13:29    

Harbi65
2004 de yaptığınız renderin kalıcı olması için dosya olarak kaydettirmeniz lazım. Render penceresinde bunun için seçenek vardır. bu şekilde yaparsanız JPG, TFT, BMP gibi dosya türlerinde kaydetme olanağı sağlıyacaktır..
Bunun haricinde render yaparsanız sadece ekranda görme olanağı olur ve zoom yaptığınızda kaybolacaktır..

08.03.2008 15:48    

rgudu
2004 de render (gerçekleme) yapmak biraz zahmetlidir. Öncelikle gölgeler için ışık kullanmalısınız. Yansımalar içinde materials kutusunda modify seçeneğinden reflection(yansıma) kanalınıda ayarlama yapmalısınız. 15303-ayna.rar ayna yapımı hakkında fikir verecektir. Ayrıca sonucu tam görmek için Photo Raytrace render almanız gereklidir.

10.03.2008 10:08    

strom
arkadaşlar ışık veriyorum ama gölge olmuyor

Ayna ayarını yaptığım zaman da mesela mermer zemin üzerine uyguladığımda mermer desen ve renkleri kayboluyor, düz ayna oluyor.

Yine de yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim.

10.03.2008 17:58    

rgudu
reflection yansıma kanalındaki değeri küçültün böylece kaplama malzemesinin yansımasını sağlamış olursunuz. Eklediğiniz ışıkta modify seçeneğinden shadow on kutusunu işaretleyerek gölge yapabilirsiniz.

11.03.2008 11:14    

strom
"rgudu" size çok teşekkür ederim, Allah razı olsun, gerçekten çok yardımcı oldunuz.

Bir de şu render ile görüntü alma sorunum çözülürse daha da memnun olacağım,

Sitede ki renderlara bakıyorum sanki mekanın içindeymiş gibi ama bende öyle olmuyor, katman(layer) ayarlarını kullanmadığım için olabilir mi aceba ?

Ya da başka ayarları mı var ?

"rguru" tekrar teşekkür ederim

11.03.2008 13:51    

rgudu
Rica ederim. Yardımım olduysa ne güzel.

Render (gerçekleme) yaparken ayarları deneyerek bulmalısınız. Gerçekleme işleminde ışık, kaplama, doku, yansıma gibi bir çok faktör vardır. Bunlarıda zaman içinde iyice çözebilirsiniz.

2004 render alırken render tipi de önem kazanıyor. Daha gerçekci olması için foto raytrace render almak iyi sonuç verir ama zaman artar.

rgudu (11.03.2008 16:51 GMT)

01.05.2008 13:09    

strom
Aşağıda ki autocad2004 render' ına bakıp kamera ayarlarını nasıl yapacağımı tam olarak anlatacak biri var mı ???

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

28.09.2008 10:26    

sadikyasar
arkadaşlar autocad 2004 te render almakla uğraşmayınız.. çok kalitesiz çıkar. 2007 de ve üst versiyonları deneyin...

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.872 saniye - Sorgu: 68 - Ortalama: 0.01282 saniye