07.03.2008 12:18    

rreff
"Zapping.dcl dosyası bulunamadı. yeniden oluşturulacak E/H" diye soruyor.
Ama Evet dediğim halde ; Error verip, bad argument type file nill uyarısı veriyor.
Nasıl bir yol izlemem gerekir?
Yardımınız için teşekkürler.

yazgunesi (07.03.2008 12:51 GMT)

07.03.2008 12:48    

yazgunesi
Alıntı
İndirdiğiniz dosyayı AutoCAD'in support dizinine kopyalamanız yeterli. Lispi çalıştırmak içinde AutoCAD içinden lispi göstermeniz gerekiyor. AutoCAD içinde iken "appload" komutu ile "zapping.fas" dosyasını göstererek "load" a tıklayın. Lispi çalıştırmak içinse AutoCAD komut satırında "zapping" yazmanız yeterli... Bu işlemi her seferinde tekrar etmek istemiyorsanız appload yazdıkdan sonra "contents" kısmına tıklayıp "Add..." bölümüne tıklayın. Gelen ekrandan ise "AutoCAD\Support" altındaki zapping.fas dosyasını gösteriniz.

oden arkadaşımızın dediği gibi işlmleri yapıyorsunuz...

Klavyeden zapping yazdıktan sonra soracaktır size ;

"ZappinG.dcl" dosyası bulunamadı. Yeniden oluşturulacak. <E>/H:

Evet demek için e yazıyoruz klavyeden ve enterliyoruz.

Bu işlemi yaptıktan sonra command satırında ;

C:\ dizini altinda "ZappinG.dcl" dosyası olusturuldu.

yazısını görüyoruz.Bu haliyle lispimizi çalışıyor ama isterseniz ;

C:\ dizini altinda bulunan "ZappinG.dcl" dosyasını sizin dosyaları upload ettiğiniz yere taşıyabilirsiziniz.

Taşımasanız da farketmez çalışıyor ama dcl dosyasını taşımanız iyi olur.

29.04.2008 12:39    

zmyosotis
yok olmuyo aynı sorun bendede oluştu. zaten direk autocad/support'a attım. ordan tanıttım. ama cık olmadı:) varmı bir çözüm yolu??

30.05.2008 12:41    

oden
Dcl dosyası AutoCAD in otomatik olarak gördüğü bir dizinde ise lispin çalışmamasına imkan yok. "Zapping.dcl" yi göremese bile lisp kendi dcl dosyasını oluşturacak şekilde yazılmıştır. Zapping lispinde beni rahatsız eden tek şey eskiden AutoCAD de boşluk ve nokta karakterleri layer isminde kullanılamıyordu yeni sürümlerde artık kullanılıyor. Şu anki sürümlerde layer isimlerinde bu karakter varsa hata mesajı veriyor maalesef. Bunu deaktif eden bir güncelleme çıkaracağım yakında.

Osman Demirci

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.84 saniye - Sorgu: 50 - Ortalama: 0.0168 saniye