03.01.2008 07:23    

hasatan
selam arkadaslar.öncelikle freemust ıcın emegı gecen herkeze tesekkürler.

sorunum : cizim yaparken kapı pencere ciziyorum baca ekliyorum kolon eklıyorum bunların hepsini freemust un kendı layer ısımlerı ile ekliyor.bende daha sonra bu layer ısımlerını kendı layer ısımlerı ıle degiştiriyorum.otomatık olarak kapı pencere isimlerini nasıl degiştirebilirim.yanı ben pencere eklediğimde freemustun olusturdugu layer ısmı ıle degılde benım olusturdugum layer ısmı ıle gelsın ıstıyorum.bunu nasıl yaparım

05.01.2008 12:50    

freemust
Selamlar.
Bunu yapmak aslinda cok kolay. Freemust kurulu klasoru icinde madmust klasorunu bulun. Orada turkce.lng dosyasi var notepad ile onu acin. Dosya icerigi asagidaki gibi olacak:
;;;standart layers
(DEFUN lyrisimal (layerisimkodu /)
(COND
;;standart lyr name : "area"
((= layerisimkodu 1) "alan")
;;standart lyr name : "chimney"
((= layerisimkodu 2) "baca")
;;standart lyr name : "balcony"
((= layerisimkodu 3) "balkon")
;;standart lyr name : "plant"
((= layerisimkodu 4) "bitki")
;;standart lyr name : "wall"
((= layerisimkodu 5) "duvar")
............................

bu dosya layer isimlerini degistirebilirsiniz. Bunun icin tirnak icine yazilmis yazilari degistirmeniz yeterli. Ornegin duvar layer ismi icin ((= layerisimkodu 5) "duvar") satirini ; ((= layerisimkodu 5) "benimyazdigimduvar") yazarak degistirin kaydederek kapatin. Ileride kullanmak icin bu dosyanin bir yedegini almanizi tavsiye ederim. Boylece Her seferde ayni degisiklikleri yapmamis olursunuz.

Iyi calismalar

24.01.2011 14:14    

PEMBE TAVŞAN
mrb benimde bir sorum olacak ben free must 3 kurdum ama kapaı pencereler mm geliyor bunu nereden düzelte bilirim..

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.605 saniye - Sorgu: 53 - Ortalama: 0.01141 saniye