AutoCAD • AutoLISP • Programlama • Püfler • Komutlar • Terimler • Eğitim
aLd • TCad • FacadeCAD • Cephe Kot • HQ Library • FreeMUST • Pasdoc.A
10.10.2007 22:54    

Harbi65
aynı isimle farklı bilgisayarlarda sitede oturum açılabiliyor... doğrusu bu mu bilmiyorum ama benim tuhafıma gitti... ben yanlış olduğunu düşündüm...
böyle bir durum önlenemez mi?

10.10.2007 23:04    

ehya
Engellenebilir ama, iki farklı bilgisayarda aynı kullanıcının açılmasının ne gibi bi olumsuz yönü olabilir ki???

10.10.2007 23:11    

Harbi65
çoğunluğumuz hem işyerinden kullanıyoruz hem evden. ve siteye giriş yaparken her zaman seçeneği seçtiğimizde şifre girmeden siteye giriş yapıyoruz.. ben evde olduğumda işyerinde birisi benim ismimle siteye girebilir mesela...
neden girsin...?

10.10.2007 23:59    

bektas001
işyerinden bilgisayarı kapatmadan çıktığınızda evden nasıl girebileceksiniz. ya da benim gibi evde ve işte 2 bilgisayar kullanıyorsanız??

11.10.2007 00:03    

Harbi65
Alıntı
bektas001 :
işyerinden bilgisayarı kapatmadan çıktığınızda evden nasıl girebileceksiniz. ya da benim gibi evde ve işte 2 bilgisayar kullanıyorsanız??

sende haklısın. Bunu bende düşündüm. ama benim düşündüğüm de yanlış değil sanıyorum..
Teknik olarak bu nasıl çözülür bilmiyorum tabi.. bana yanlış geldiği için sadece gördüğümü ve fikrimi söylemek istedim...

bu arada şu aklıma geldi... Teknik olarak mümkün mü onu bilmiyorum tabi.
mesela msn de başka bilgisayarda aynı adresle oturum açarken diğeri kapanıyor... böyle bişey olabilir belki mümkünse...

Harbi65 (11.10.2007 00:08 GMT)

11.10.2007 00:26    

gurbetci178
harbi abi siteye giriş yaparken beni şu kadadar hatırla seçeneği kullnansan sabah iş yerine geldin mi misal saat ayarını ver o pc de okadar hatırlar seni bilmem işini görür mü benim ki bir fikir sadece

11.10.2007 05:59    

admin
Aynı anda 2 pc de oturum açıldığında, son işlem hangi pc de yapıldı ise online olma hakkı o pc ye geçiyor. Bu şekilde online olma hakkı 1. pc ve 2. pc arasında sürekli el değiştirerek kaydediliyor. Bu sadece bu siteye özgü birşey değil, java altyapısını kullananlar hariç tüm sistemler böyle çalışıyor. Msn gibi gerçek zamanlı server bağlantısı kurulmuyor web sitelerinde (java altyapısı kullananlar hariç), sadece bilgisayarınıza cookies (çerez) denilen ve takibi sağlayan kayıtlar oluşturuluyor. Bu çerezler belirli aralıklarla veya web sayfasında bir linke tıklandığında okunuyor. Çerezin ömrü tükenmemişse servera bilgi gönderiyor ve o an için sitede olduğunuz bilgisi ikinci sorguya kadar güncellenmiş oluyor.

Site altyapısını değiştirme seçeneği hem düşünülmediği, hemde lüzum görülmediği için; (java altyapısı çok ciddi yazılım mühendisliği desteği istemektedir)
Bu durumda en mantıklı seçenek yukarıda bir arkadaşımızın da önerdiği gibi çerezlerin ömrünü belirleyen beni hatırla seçeneğinde uygun saati seçip, işten çıktığınız saatte çerezin ömrü bitecek ve bilgisayarınızın web sitemize online bağlantısı kesilir ve giriş yapılmadı olarak tanılanır.

hoh umarım yeterli bir açıklama olmuştur. :pkak

11.10.2007 09:32    

Harbi65
Açıklamalar için teşekkürler..
en azından niye böyle olduğunu anlamış oldum..

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.035 saniye - Sorgu: 64 - Ortalama: 0.01618 saniye