22.09.2007 21:56    

xxxeee
merak ettiğim şu: makine ressamları tüm işlerde olduğu gibi yaş sınırlamasına maruz kalabiliyor bellirli bir yaştan sonra 35 40 gibi bu kişiler iş değiştirmek istese zor gibi görünüyor çünkü şirketler projede çalışacak kişileri genç tercih ediyor yaşı ilerlemiş kişi proje çizmek hassas olduğundan dikkat kaybına yol açabileceği gibi tecrübesiyle orantılı beklentileri fazla oluyor bu durumda yaşı ilerlemiş kişilerin az sayıda olan üst düzey yerlerde çalışması söz konusu olabilir tecrübesinden dolayı sonuç olarak makine ressamları bu gibi risk altında proje hassasiyetinden dolayı diğer işlere benzemez yaş ilerlediğinde problem teşkil eder neler yapmalıyız iş hayatında ne gibi yol izlememiz gerekir bu konuda fikirlerinizi bekliyorum

23.09.2007 12:09    

genetic143
makine ressamları yaşlandıgı zaman dikkat kaybına sebeb olabilir ama yinede şirketlerin kovacagını zannetmiyorum iş bilmeyen bir genç in yanında danışman olarak görev yapabilirsiniz bence...

08.11.2007 19:42    

altınay
sizin yas kac acaba

yaş ılerledıkce dıkkat kaybı olabılır ama tecrube artar .Yönetıcı konumunda çalısılabılır

09.11.2007 06:33    

lubas
Alıntı
xxxeee :
merak ettiğim şu: makine ressamları tüm işlerde olduğu gibi yaş sınırlamasına maruz kalabiliyor bellirli bir yaştan sonra 35 40 gibi bu kişiler iş değiştirmek istese zor gibi görünüyor çünkü şirketler projede çalışacak kişileri genç tercih ediyor yaşı ilerlemiş kişi proje çizmek hassas olduğundan dikkat kaybına yol açabileceği gibi tecrübesiyle orantılı beklentileri fazla oluyor bu durumda yaşı ilerlemiş kişilerin az sayıda olan üst düzey yerlerde çalışması söz konusu olabilir tecrübesinden dolayı sonuç olarak makine ressamları bu gibi risk altında proje hassasiyetinden dolayı diğer işlere benzemez yaş ilerlediğinde problem teşkil eder neler yapmalıyız iş hayatında ne gibi yol izlememiz gerekir bu konuda fikirlerinizi bekliyorum

Boyle bı sacmalık var mı ya ? Laf olsun dıye acılmıs bı topıc.Yanı bunu soyleyen kısı demekkı sektorle meslekle alakası olmayan bırı.

09.11.2007 07:09    

bektas001
35-40 yaşına gelip de hala makina ressamlığı yapan birisi ile (yılların deneyimi sözkonusu) yeni bir ressamın karşılaştırmasını bile yapmam.

18.11.2007 13:24    

engin59
ilk önce slmlar
bence yaşlananları işten atmak biraz akılsızlık olur ki şunu şöyle açıklayım:
bir yönetici onun yerine gelcek adamın yetişmesi lazım

yani o adamı çıkarırsa yerine gelen adam hiç bir şey yapamaz !!!!!!

iyi günler

17.12.2007 00:08    

enginepainter
bende bir makine ressamıyım arkadaşlar bencede bu saçmalıkları kimlerin yazdığı belli sadece kendinizi kandırıyorsunuz. nasılki bir inşattın mimarı var ise makine ressamıda makinenin mimarıdır. sadece imzamız yok...

18.12.2007 21:36    

makresci
ben de makine resimciyim ben de bu konuda arkadaşa katılmıyorum.benim iki tane sınıf arkadaşım var kırkını geçkin olan ve işlerinde gayet te başarılılar fakat diploma alarak maaşlarını artırabilmek için okuyolar...

31.01.2008 07:36    

pirnursu
Alıntı
xxxeee :

bu görüşünüze katılmıyorum çünki şefim 70 küsür yaşında inatla çalışmaya, proje yapmaya devam ediyor açıkcası ne bir dikkat eksikligi nede olumsuz bir etkisini görmedim.

Sanırım arkadaşın yaşlanma korkusu var :)

31.01.2008 08:41    

yazgunesi
İster makina ressamı olun yada mimar sonuçta bilgisayar başında çalışıyorsunuz.İş hayatına girince ''gençlik yaşınızdan itibaren'' sağlınızı korumanız yararınızadır.Yaş 60 olsa da farketmez.Normalde insan bilgisayar başında çalışırken 1-2 saate bir mola verip gözlerini dinlendirmelidir.Bu dinlendirme olayı bilgisayar başından kalkıp takımhaneye gitmek yada atelye içinde yapılan işe bakmak olabilir.Birde bilgisayara ekran koruyucu filtre takmanız yararınızadır gözlerinizin sağlığını koruyacaktır.Tabi iş yaparken dikkatinizi işe vermeniz gerekiyor.Eğer yoruluyor da halen bilgisayarın başındaysanız dikkatiniz dağlabilir, tam olarak işe konsantre olamazsınız.Bu yorgunluk olayı ilerki yaşlarda biraz fazla olabilir, geçmiş yıllardaki iş yapma tekniklerinize göre..

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.066 saniye - Sorgu: 73 - Ortalama: 0.01461 saniye