12.09.2007 21:00    

Bayertan
Sayı site yöneticileri Bu teknik elemanları önemli bir konuda uyarın derim, fimanın ismini vermeyeceğim büyük bir firma ya mülakatları inceme komisyonundaydım sizin mesleklerizden pek anlamıyorum elektrik, makine, eletronik v.b ama ne yaptığınızı iyi biliyorum sizlere hayranım neyse genç arkadaşlar firmanın mülakatına girmişler biz 500- 600 istiyoruz demişler, çalıştığız firma bize 500-900 arası veriyor bizde o civarda istiyoruz demiş, daha deneyimli arkadaşlar en az 1500 -3000 arası fiyatlar belirlemişler çok azınlıkta tabiki, Bu süper teknik arkadaşlar neden bukadar az istiyorlar? firmanın zaten fiyat politikası var en az 1200 vermekte teknik elemanlara değer veriyor, elektronikçi arkadaşlar 600 isteyeni, makina program yazan arkadaş 600 ile çalışmak istiyor ve bunlar 2 sene deneyimli dikkat edin derim fiyatınızı düşürmeyin temizlikçi kadınlar bile günlük 70ytl ye ev bakıyor siz gerçekten zor işler yapıyorsunuz lütfen mantıklı isteklerde bulunun iyi çalışmalar.

Not: Konu başlığı değiştirilmiştir ve başka bölüme taşınmıştır bu konu..

yazgunesi (12.06.2009 10:20 GMT)

13.09.2007 02:27    

mehmetakca
Hocam dediklerinize gerçekten katılıyorum, mutlaka yüksek fiyatlar verilmeli ama şirket sahipleri iki yıllık bitirenlere çok değer vermiyorlar işi çok iyi bilseler dahi bundan dolayıda iş başvurusunda az para istemek zorunda kalınıyor...

13.09.2007 06:00    

ehya
Sizin gibi ve o firma gibi düşünenlerin sayısı o kadar az ki, artık insanlar açıkta kalmamak için cüzi ücreti bile kabul ediyorlar. Gördüğüm bir olay da, arkadaşım teknik eleman ve istediği ücreti firmaya bildiriyor. Firma yetkilisi "ben o ücrete mimar, mühendis çalıştırırım" deme cüretinde bulunuyor. Şimdi biz mi çok istiyoruz, yoksa mimar mühendis mi?
Yaptığımız iş belli, tüm yük teknik elemanlarda ama, hala "siz değil, bilgisayar çiziyor" diyen zihniyetlerin arasında olduğumuz bu dönemde hakkımızı istemek çok zor.

13.09.2007 06:09    

bektas001
arkadaşlar deneyim= yüksek ücret

13.09.2007 06:52    

lubas
İşi bilende bilmeyende çizim programlarıyla uğraşıyor.Durum boyle olduğu zaman ucretlendırmeler dusuyo.Fakat buyuk sehırlerde maas ucretlerı yeterı kadar dolgun.Ne demısler bogulcaksan buyuk denızde bogul...:dozingoff

13.09.2007 06:59    

g_orhan
işte sorun da bu...işi bilende bilmeyen de çizim programlarıyla uğraşıyor ya da ben bu işi biliyorum diye işe başlıyor.ama sonuç ne oluyor...hiiççç..biliyorum diyen adamın havası püff diye sönüyor...ortalık böyle adamlardan kaynıyor.biliyorum diyolar düşük maaş istiyolar.asıl bu işin piri olanların da değerini düşürüyorlar...
tabi mimar,mühendislerin de işe başlarken düşük maaş talep etmesi de ayrı bir konu...ve ben teknik elemanların bilgilerinin,yeteneklerinin,haklarının mimar mühendislere oranla daha çok olduğunu düşünüyorum..adamlar sadece bir imza atıyor o kadar.bütün iş yükü teknik elemanın omuzlarında...

13.09.2007 07:18    

lubas
Olay ımza olayı degıl fakat herkes senınde dedıgın gıbı (g_orhan) kendı ısını yapsa taşlar yerine oturur.Maaş olayında sadece tecrubenın degıl kışısel donanımında payı cok fazla.Cızım ,resım,program(en az 3 tane) ve ingilizcesi toefl duzeyınde olan bı eleman + tecrube tabıkı dıgerler rakıplerıne karsı daha fazla kazanıp dahada verımlı olacaktır.

13.09.2007 07:28    

g_orhan
walla lubas arkadaşım toefl düzeyinde ingilizcem olsa burda çalışmam ki zaten.yurtdışına giderim.orda şartlar daha avantajlı.
imza konusuna gelince önemli çünkü bazı insanlar bi imzayla herşeyin çözüleceğini düşünüyor...bence öyle değil...

12.06.2009 07:14    

gench09
arkadaşlar lütfen ısrarla söylüyorum mesleğinizi, tecrübelerinizi AYAKLAR ALTINA alacak ücretlerle iş başvurusu yapmayın bu hepimizi etkiliyo. Ayrıca dışarıda serbest çalışan arkadaşlarada söylüyorum ucuz iş yaparak diğer tasarımcıları zor durumda bırakıyor ve kendi yaşam standartlarınızı bile bile düşürüyorsunuz.bu konuda hem fikir olalım lütfen..

bakınız önemli olan yetenektir, alaylı yetişen arkadaşlar bunun en büyük ispatıdır.. siz eğer firmaya para kazandırıyorsanız ve ödüllük iş çıkartıyosanız mühendismiş mimarmış hikaye, önemli olan yaratıcılık. zaten bu tür adamlara kimse diploama sormaz yetkide verir.

gench09 (12.06.2009 07:20 GMT)

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.006 saniye - Sorgu: 68 - Ortalama: 0.01479 saniye