25.02.2006 13:44    

rmcaylak
statik hesapları mechanical desktop mu yapıo yoksa autocad architecture 2004 mü?
bana bi yardımcı olun

28.02.2006 07:54    

eren18
ikiside yapmıyor autocad sadece çizim yapıyor bu tip hesapları yapan özel programlar var

14.03.2006 10:23    

warmehmet
Evet küçük özel programlar var kirişlerdeki gerilmeleri ve mesnet yerlerini verdiğinde değerleri verildiğinde hesap yapan program var istersen gönderebilirim..

15.03.2006 12:04    

hsnylmz1981
ulen bi de bunu utanmadan yazdin he
sana SAP2000 PROBİNA, GTSTRUDL vb programlar lazim
Autocadle hesaplycam diye kendini telef etme
saygılar sevgiler

**************editörün (celebra) notu: forumun temel amacı insanların bilmediklerini sorup öğrenmeleridir, her kim olursa olsun ve hangi konuda olursa olsun insanları bu şekilde küçük düşürücü cevaplar vermeyin. mesajlarınızda küfür veya argo kullanmayın****************

celebra (21.12.2006 21:46 GMT)

21.12.2006 13:55    

KORaNKa
hehe ben bu olaya gülerim yaw:):):):):)

**************editörün (celebra) notu: forumun temel amacı insanların bilmediklerini sorup öğrenmeleridir, her kim olursa olsun ve hangi konuda olursa olsun insanları bu şekilde küçük düşürücü cevaplar vermeyin. mesajlarınızda küfür veya argo kullanmayın****************

celebra (21.12.2006 21:47 GMT)

21.12.2006 14:55    

ressam3535
arkadas guzelce yazmis ve sormus
bunu problem haline getirip oyle sapmaca cevap verminiz dogru degil DONJUANTURK
guzel ce cevap vermen dogru olani
arkadas bilmiyor olabilir
senin boyle yazman dogrumu???
evet probina ve sap gibi programlar var arkadasim
sana kolay gelsin

21.12.2006 21:41    

celebra
soruyu soran arkadaşın mesleğine bakarsanız, statik hesapla ilgili net bilgisi olmaması normal, üstelik autocad ile hesap yapılabileceğini düşünen bir çok inşaat mühendisiyle de karşılaştım bugüne kadar. böyle gereksiz ve aşağılayıcı mesajlar vererek insanları forumdan soğutmanın gereği yok, lütfen cevaplarınızı verirken öncelikle soruya cevap niteliği taşımasını sağlayın ve lütfen hiç kimseyle bilmedikleri bir konu için dalga geçmeyin....

04.03.2007 19:55    

bykoc
arkadaşım ben inşaat mühendistiyim .sanırım bir mimari projen var ve onu boyutlandırman gerekiyor .bunun için boyutlamaya yardımcı farklı proğramlar var .sap2000 sta4 cad v.b fakat bu programları kullanmaka içinde statik ve mühendislik bilğisine gerek var.çünkü boyutlandırma iki ana parametreye bağlı faklı proseslerde gerçekleşir bular deprem ve binanın kendi ağırlığı ve taşıması gereken yük. bunlar beraber farklı kombinasyonlarda belirli bir ekonomik sınırda çözüm yapılır.normal bir ev projesi elle detaylı bir şekilde çözümlenmek istense (6- 7 kat ) 1 hafta sürer fakat bilğisayar bu projelerin hesap kısmını dakikalara indirmiştir. tabii sistem bilğisayara girdikten sonra.
başka bir sorun olursa memnuniyetle cevaplarım.

26.02.2008 14:22    

E.Ebru
prefabrik betonarme konusunda çözüm ve anahtar teslim proje yapıyoruz. ilgilenler benimle baglantıya gecebilir.

28.05.2008 10:22    

erante
Alıntı
warmehmet :
Evet küçük özel programlar var kirişlerdeki gerilmeleri ve mesnet yerlerini verdiğinde değerleri verildiğinde hesap yapan program var istersen gönderebilirim..

üstadım benim ilgi alanıma giriyor o bahsettiğin programı gönderebilirmisin

19.11.2008 08:11    

bykoc
statik hesaplama herhangi bir yapının taşıyıcı elemanlarının belirlenmesi yerlerinin tespiti deprem kar ruzgar zati ve hareketli yüklere göre ilğili yönetmeliklere göre hesaplanmasıdır .
çelik için sap 2000 prosteel framecad vb proğramlar kullanılır .
beton için ise sta4 cad ide yapı sap2000 probina vb programlar kullanılır .
hesaplamaları yapan kişinin statik mukavemet bilğisinin olması gerekir .
www.mkocm.com

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.777 saniye - Sorgu: 72 - Ortalama: 0.01079 saniye