02.06.2007 12:34    

mesutbulut83
selam arkadaşlar ben bir Termal otelin Hamam bölümünü dizayn edceğim. Yalnız tavanda kullanmam gereken en uygun uygulama ne olur tam karar verememiyorum. Zira nemli ve buharlı bir ortam olacak malumunuz. bir fikri olan varsa lütfen paylaşsın..

Bilgi: Forumda aynı bölüme aynı içerikli mesajı 2 defa yazdığınız için fazla olan mesaj forum kuralları gereğince silinmiştir.Birden fazla aynı mesaj zihin karışıklığına sebebiyet olabilmenin dışında size yardımcı olacak, cevap verecek kişilerin işini zorlaştırmaktasınız.. Eğer mesajınza 1-2 hafta yada 3-5 gün gibi bir süre geçtikten sonra cevap gelmez ise mesajınızı silmek ve yeniden yazmak veya yeniden gündeme getirip yardım istemek doğal hakkınızdır.. Biraz DİKKAT edelim ki size daha iyi yardımcı olabilelim...

yazgunesi (02.06.2007 14:33 GMT)

02.06.2007 14:41    

yazgunesi
Öncelikle bu tip bir uygulama projesinde çalışmadım ama malzeme bilgisinden yola çıkaraksanırım fikir bilgi verebilirim size..

Eğer bu suana-hamam yapısında çelik-saç-metalik aksam kulanacaksanız buhar nedeniyle paslanma konusunu hatırlatırım.Hamamlarda gördüğüm kadarıyla mermer yapılı parçalar var.Tam mermer yada mermerit deniliyordu galiba..
Bu hamam sızak bir ortam olduğuna göre ısı geçirgenli ve ısı izalasyonu yöntemleri gündeme gelebilir.Sanırım doğuru düşünüyorum.Birde bu hamam'da aydınlatma gazlambasıyla olmayacağına göre aydınlatma için kablolama tekniklerini (kabloların nemden izalasyonu) incelem gerek.

Madem bir hamam ile uğraşıyorsunuz işiniz gereği neden bir hamam görmüyorsunuz fikir almak için?

25.07.2007 12:25    

elyian
merhaba normal betonarme yapı su yalıtım malzemlerini kullanırsan sorun cıkmayacaktır. şu dönemde cok geniş su yalıtım malzemeleri mevcut. Sika ve yks bu malzemeler içinde en kaliteli olanları www.yks.com.tr internte sitesinden bakabilirsin.

11.01.2009 20:55    

yymimar
tavanda fiber sement denen malzemeyi kullanabilirsin tam bu işe göre...

25.07.2012 15:04    

yaramaz_funda
arkadaşlar bir spor kompleksi projesi yapmaktayız. içerisinde 26 m2 kadar hamam olacak. yani büyükce bişey deil. bunun için tavan ve zemin detayı arıyorum. ama bir türlü ulaşamadım. sadece ısıtma sisteminden bahsediliyor. bana teknik bilgi lazım. elinizde bununla ilgili teknik bilgi varsa yardımcı olursanız sevinirim.ve ayrıca duvara yapılan ısıtma sistemi ile de şunu ögrenmek istiyorum. duvarda belli bir yüksekliğe kadar ısıtma kabloları döşeniyor bildigim kadarıyla. fakat 10 cm kalınlıgında olan bu sistemin üst kısmı nasıl doldurulmalı ki duvar düz görünebilsin? yoksa ısıtma yerden tavana kadar mı devam etmeli. acil yardıma ihtiyacım var.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.772 saniye - Sorgu: 54 - Ortalama: 0.01429 saniye