29.04.2007 06:58    

eseten
solidde kısa yoldan vida nasıl açılır derste hoca gösterdi ama önce helix çizip üçgen profil çizmen lazım bunun kısa yolu yokmu yanı hazırdan yapıcağımız yer... öbür türlü çok uzun zamanını alıyo insanın....

ehya (03.08.2010 12:50 GMT)

01.05.2007 17:00    

OZTURNA
zaman alıyo dediğin iş bir dakika alıyor. beceremiyorum diyosan başka anlatayım.
atıyorum diş üstü çapı 8 olacak bir civata çizeceksin. önce 8 çapında daire çiz ext. yap sonra dairesel yüzeyde sketch aç ve Ø8 daire çiz direk sketchteyken helixe bas helixsini oluştur(adım-yol/yol-dönüş nasıl istersen artık) sonra helix seçiliyken plane bas ve direk helixin uç noktasını seç ve ok.le çık yeni oluşturduğun plane de sketch aç profilini çiz. (profili parçanın içine doğru çiz yoksa boşta döner kesmez) daha sonra cut swep komutuna tıkla yolu ve path göster işlem tamam. yapması bilen için yapması 1 dk.
başarılar...

02.05.2007 12:36    

gorkem_8787
smart fastaners komutunu seç ve gerisi zaten gelir metrik vidaları seç zaten seçtikten sonra sana çapı ve boyunu sorar kolay gelsin

03.08.2010 10:28    

bayam
daha kolay bi yolu var önce normal diş açılmamış vidayı çizyoruz sonra sag düzlem deyip karşımıza alıyoruz merkez çizgisinden bi çizgi çizip offset komutuyla dişdibini ayarlayıp atıyoruz sonra diş profilini çizip revolve cut diyoruz daha sonra dogrusal çogaltma deyip diş boyunu yapıyoruz bu yöntem diger helisle çizlmiş kadar bil. kasmıyor hiç bi sorun yaşamıyorsunuz kolay gelsin

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.711 saniye - Sorgu: 51 - Ortalama: 0.01395 saniye