19.04.2007 13:31    

nimbus
selam arkadaşlar makine ressamı olarak çalışan var mı varsa bana iş hakkında bilgi vercek vamı ben makine ressamlığı birinci sınıf öğrencisiyim konuşalım by....

19.04.2007 13:52    

genetic143
bence bir meslek seçilmeden önce araştırılmalı bunun için sanki geç kalmışsınız.

19.04.2007 13:56    

max_red_line
makina ressamı değilim ama makina teknikeriyim yardımcı olabileceğim bir konu varsa buradayım

19.04.2007 21:15    

bektas001
konu yanlış yere açıldığından buraya taşıdım.

bu arada ben de makina ressamlığı bölümü mezunuyum. üniversite öncesi.....

20.04.2007 06:26    

yazgunesi
Makina resim konstr. bölümü yada makina bölümünden tekniker veya mühendis olarak mezun oldunuz.İş sektörüne genel olarak baktığımızda karşınıza çıkacak imalat türlerinden bahsedeyim.İlk olarak makina imalatı konusunu ele alırsak, textil sektörü, gıda ambalaj, kağıt, gıda makinaları, tarım makinaları diye saymaya başlarsak karşımıza uzun bir liste çıkabilir..Bir makinanın yapısına genel olarak baktığımızda gövdeler saç aksamlar tahrik üniteleri motorlar standart parçalar ( rulaman civata npu vs.. ) çıkar.Makinanın çalışması için bu parçaların birbiri ile ilişkilerini türlerini yapısı teknik ilkeleri biraz bilmemiz gerek buda demektir ki ''mekanik konstriksiyon'' + ''çelik konstriksiyon'' + ''saç işleme bükme işlemleri'' + '' tahrik sitemleri'' (tahrik sistamlari için alt detay otomasyon kavramı.. ). Bu bahsedilen kavramları daha da detaylandırmak mümkün. Bu kavramlar üzerinden bahsedeceğimiz başka kavramlar da var mesala '' mühendislik hesapları'' veya '' konstiksiyon tasarım hesapları'' diyeyim, ''maliyet hesapları'' , montaj devreya alma bakım yapma arıza giderme tadilat yapma işçilik hesabı...

Peki bu kadar anlattık bahsetik birçok kavramlardan da peki ben neler yapıyorum makine konstr. mezunu olarak? Makina imalat sektöründe çalışıyorum.Teknik ressim kuralları gereğince imalat resimleri yada ''proje'' çiziyorum + '' kaba maliyet niyetinde ağırlık hesabı, kulanılan parçaların sayısı özellikleri listeler oluşturuyorum.Standart parça için makina imalatında kullanılan yada kullanıması gereken elamanları firmalarla görüşme yapıp fax email gönderiyorum fiyat teklifi istiyorum.. Mevcut makinanın ''kendimin teknik bilgilerine'' göre imalat olasılıkları üzerine çalışmalar yapıyorum.

İsterseniz makina imalat söktöründe çalışın yada diğer sökterler mesala saç - enjeksiyon kalıpçılığı sektörü olsun karşınıza çıkacak olan en önemli kavramlardan biri '' teknik resim '' dir.Bu da demektir ki okulda teknik resim dersi haricinde malzeme bilgisi bazı formülüze hesapları iyi bilmeniz gerekiyor. Teknik resim dersiniz zayıf olursa sizce autocad'te kabiliyetiniz nasıl olur ?

yazgunesi (20.04.2007 06:51 GMT)

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.904 saniye - Sorgu: 56 - Ortalama: 0.01614 saniye