15.04.2007 21:43    

yase_1503
ELİMDE AUTOCADTE DÜZELTMEM GEREKEN HAZIR BİR PROJE VAR VE BU PROJE İÇNDEKİ YAZILAR TEK STİLLE YAZILMIŞ AMA HERHANGİBİR FONT DEĞİŞİKLİĞİ YAPILAMİYOR SADECE YAZIYI DEĞİŞTİREBİLİYORSUN. FONTU DEĞİŞTİRMEK İÇİN YAZILARI YENİDEN OLUŞTURMAK GEREKİYOR. BU DA FAZLACA ZAMAN KAYBI OLUŞTURACAK BUNU YENİDEN YAZMAMA GEREK KALMADAN NASIL DEĞİŞTİREBİLİRİM. BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

Merhaba elimde autocadte düzeltmem gereken hazır bir proje var ve bu proje içindeki yazışar tek stille yazılmış ama herhangi bir font değişikliği yapılamıyor sadece yazıyı değiştirebiliyorum. Fontu geğiştirmek içinb yazıyı baştan yazmak gerkiyor e tabi buda zaman kaybı demek epey zaman alacak bu yazıyı yeniden yazmadan nasıl değiştirebilirm bana yardımcı olacak biri varsa yardım edebilirmi.

NOT: yazı üzerine çift tıkladığımda araç çubuğu çıkmıyor düzenlemek için bu yüzden düzenleme yapılamıyor nasıl yazıldığını anlyamadım

15.04.2007 21:56    

ehya
Tüm yazılar tek stilde yazılmış ve sen bu yazıların bi kısmını farklı bi font yapmak istiyorsun.
Eğer değiştirmek istediğin yazıların katmanı farklı ise, ekranda sadece bu katmanı bırak. Yeni bi font oluştur ve bu mevcut yazıların stilini yeni oluşturduğun stile dönüştür.
Eğer hepsi tek katman ise, bunu yapman biraz zor olacak. Filtreleme özelliği işine yarar ise FILTER komutunu kullanmanı tavsiye ederim.

Yazının üzerine çift tıkladığında edit text gelmiyorsa komut olarak DBLCLKEDIT komutunu yaz. Değer olarak ON yaz.
Diğer türlü ise yazıyı değiştirmek için kullanılan komut DDEDIT dir. Kısa yolu ED .

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.62 saniye - Sorgu: 45 - Ortalama: 0.01378 saniye