02.04.2007 09:03    

xxxeee
geçenlerde yazdım ama polemik haline dönüştü sayın arkadaşlar makine teknikeri bir makine veya teknik ressam ne kadar maaş alır gerçekten bilgisi olan arkadaşlar yazsın lütfen autocad ve solidworks bilen.

Lütfen konu ile alakalı başlık kullanalım. ozkul

önceki başlık "autocad"

ozkul (02.04.2007 09:07 GMT)

02.04.2007 09:22    

arzuuuuum
arkadaşım ben tek autocad kullanıyorum.şimdilik 500 alıyorum 3 aydır çalışıyorum.ama sen solidde biliyomuşsun 750 alırsın heralde.

02.04.2007 09:27    

maraşlı
ben inşaat teknikeriyim 4 yıldır da aynı şirkette çalışıyorum.autocad 2005 kullanıyorum ve aldığım maaş 750 YTL ama benimle birlikte çalışan arkadaşım o da inşaat teknikeri autocad kullanıyor ama yüzeysel biliyor fakat şantiye işlerine bakıyor o da 900 YTL alıyor.

02.04.2007 10:05    

memolee
650-750 arası alır teknikar ama yok daha fazlasını alıyosa ya ya sıkı bi torpili vardır. yada süper ballıdır. :D

02.04.2007 10:19    

parola18
istanbul için;

piyasa 600-800 arası başlar.

tecrübeye göre bu 900-1000 arası değişir.

tecrübe + kalite kontrol bilgisi + program bilgisi ( acad, solid, 3dmax ) 1200- ve yukarısı.

arkadaşlar aslında piyasayı düşüren bizleriz.işe yeni başlayan arkadaşlar kendinize güvenin ve maaşınızı yüksek isteyin.daha sonra zorluk çekmemeniz için.

02.04.2007 10:29    

umutberk
maaşlar fena deil gibi bekar birine göre ne dersiniz arkadaşlar

02.04.2007 13:50    

g_orhan
walla yukarıda arkadaşların da dediği gibi biraz da kişiye bağlı maaş meselesi...yani kendini geliştirip ne kadar çok program bilirsen o kadar iyi olur.tabi kullandığın programları patronunda bilmesi az çok anlaması gerekir... yani sen ne kadar bilirsen bil,senin bildiklerin karşındakinin anladığı kadardır....

02.04.2007 13:56    

arzuuuuum
g-orhan arkadaş bence bu son yazdığın cümle biraz tuhafıma gitti. yani patron benim kullandığım proğramı bilse ne yazar bilmese ne yazar sonuçta onun istediği çizimi ben ona istediği zaman verebiliyosam benim için bu önemli onun istediğide o zaten.

02.04.2007 14:33    

ayhan53ismail
arkadaşlar açıkça diyorum ben teknikressammın 3d iyi ama şu sıra hiç yapmıyorum işimde elktrik projesi olduğu için ve su anda çizim bile yapmıyorum excel ve project kullanıyorum önemli olan çizimi bilmek değil her işi beraber yapmak lazım onun için hiç para meral etmeyin işinizi öğrenin valla beni işden kovsa deyeceğim laf para verme işi öğret ne yapalım kariyer yapmak kolay değil

02.04.2007 15:10    

byazici_8181
:) ilk önce paradan çok belli bir yere gelmeyi düşünmeliyiz.. belli bir seviyeye geldikten sonra zaten para da kendiliğinden gelmeye başlar arkadaşlar.. en iyisi saglam bir şirkete yerleşmek.. gelecek kaygısı olmadan..

02.04.2007 17:31    

serkan_alev
byazici_8181 paradan önce belli bir yere gelmek demişsin gerçekten bu önemli bir detay bunu yapmak içinde dediğin gibi sağlam bir şirkete yerleşmek gerekir. bence bu sağlam şirketleri ilk sırada gidenleri bilen arkadaşlar paylaşırsa daha da güzel olur. sizce bu sağlam şirketler (makina,mobilya,inşaat vs)alanlarda çizimci ,teknik ressam sadece autocad kapsamında alırmı bilmem ama gelişime açık olmak gerekir diye düşünüyorum.çalıştığımız yerlerde bize sadace autocad yeterli olmayabiliyor. yanına ek olarak (3dsmax,solid,photoshop,corelvs.vs)gibi programlar da gerekebiliyor bazen bunlarla dahada ilerleyebiliriz ama benim şahsi düşüncem biliyorsunuz ki tasarım programları çok fazla bunların hepsini öğrenmek zaten mümkün değil ben kendime (Autocad Seviye iyi ,3dmax orta düzey,photoshop başlangıç seviyesinde)bunları seçtim ve öğrenmeye de devam ediyorum.çizgisel ve de görsellik olarak 3 program seçtim.8-9 programa gerek yok diye düşünüyorum sonuçta hemen hemen hepsi aynı işi yapabiliyor kanımca

02.04.2007 17:49    

yazgunesi
xxxeee

18746 02.04.2007 20:32 GMT Alıntı Düzenle Sil:[x]
makine ressamları burdaki maaşa göre durumları vahim demek.azami rakamları almak için çok uğraşmak lazımki azami rakamlarda düşük

02.04.2007 19:18    

MECART
Ben ayhan53ismail ve byazicinin yazdiklarının iyice okunmasını tavsiye ederim.

Sonra daha öncede belirtilmiş. arkadaşlar gerçektende bu iş birazda kendini pazarlama işidir. İlk başta nasıl başlarsanız maaş konusunda öylede gidersiniz ve eğr az ile başlarsanız (ner verse kabul) ne yazıkki ileride huzurunuz olmaz. Bırakın değerinizi düşürmeyi elle tutulur rakamlar isteyin. Zaten karşınızdaki onu sizden fazlasıyla çıkarıcaktır. Hatta dönüp dönüp çıkaracaktır. İstanbullu benden meslekte senelerce önde olan tanınmış bir abim dediki istanbulda insanlar herşeyi satabilirler yeterki ambalajı güzel olsun....

Ayrı yeten ben ne teknikerler gördüm adamı ayakta yiyorlardı bilgi konusunda. Ve yukarıdada bahsi geçti kendinizi yetiştirin çalıştığınız yerde ve her zaman verdiğinizden daha fazlasını alma peşinde olun derim. Yeni mezunsanız elle tutulur bir fiyata yurt dışı işi şansı yakalarsanız atlayın ve sarılın ona derim. büyük işlerde öğrenilecek deneyim ofis küçük işletmedekilerin kat ve kat üstündedir.

Son olarak bu ücret bence birazda yer konum mevki ile ilgilidir. Bizim iç mimar arkadaşlar okuldan mesela üç aşşağı beş yukarı aynı donanıma sahip insanlar izmir-ankara ücret oranı aynı gibi iken istanbulda 2 katına yakın rakamlar sözkonusu. Ve araştırın bu her meslek dalı için aynıdır.(Tabi yaşam standartlarıda şehire göre değişiyor) AYrıca konya eskişehir gibi şehirlerdede çalışanlarımız oldu ama daha az fiyata.

03.04.2007 10:52    

byazici_8181
bence bu kenidini pazarlamaktan çok ifade edebilmektir.. sonuçta karşı taraf sizin neler yapabildiginizi bilmek ister.. buda size kalmış kendinizi ne kadar eksiksiz tanıtırsanız karşı tarafı okadar çok etkilersiniz.. ve yaptıklarınızı ve işi becerebileceginizi karşı tarafa ilettikten sonra maaş konusu pek sorun olcagını sanmıyorum.. çünkü her iş veren yetenekli kişiler ister ve ufak rakamlar için kaçırmak istemez...

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.128 saniye - Sorgu: 81 - Ortalama: 0.01392 saniye