23.03.2007 11:07    

mehmetakca
Meslek yuksekokullari ve acikogretim on lisans programlari mezunlarinin lisans ogrenimine devamlari hakkindaki yonetmelikte degisiklik yapildi. Yonetmelik, Resmi Gazete'de yayimlanarak yururluge girdi.

YOK tarafindan hazirlanan Meslek Yuksekokullari ve Acikogretim On Lisans Programlari Mezunlarinin Lisans Ogrenimine Devamlari Hakkinda Yonetmelikte Degisiklik Yapilmasina Dair Yonetmelik, Resmi Gazete'de yayimlanarak yururluge girdi.

Yonetmelikle, daha onceki 'Ikinci madde kapsamindaki yuksekogretim programlarina dikey gecis icin basvuracak adaylarda soz konusu programlardan en cok 5 yil once mezun olmus olma sarti aranir. Adaylar dikey gecis icin yapilacak sinavlara en cok uc kez girebilirler. O yil son sinifta olup da staj disindaki mezuniyet sartlarini yerine getirmis olanlar da basvurabilirler' seklindeki duzenlemede degisiklige gidildi.

Soz konusu duzenleme, 'Bu yonetmeligin 2. maddesi kapsamindaki yuksekogretim programlarina dikey gecis icin basvuracak adaylar dikey gecis icin yapilacak sinavlara en cok uc kez girebilirler' biciminde degistirildi.

Kaynak: Milliyet

23.03.2007 21:38    

eessrraa
bu yıl sınırlaması bana mantıklı gelmiyor. neden sınırlanıyorki anlam veremiyorum

24.03.2007 07:01    

sercey99
bende dikey geçiş ile lisans okudum hemde 2. girişimde kazanmıştım sınavı. bence 3 hak yeterli...

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.713 saniye - Sorgu: 47 - Ortalama: 0.01517 saniye