22.03.2007 15:05    

automaster
site mükemmel bir site ..cok keyif aldım dolaşirken .. statik ögrenmeye calışıyorum 2-3 tame statik çizilmis proje gördüm .. indirdim fakat keske daha çok olsa ve adım adım konu anlatımı falan .. çok iyi olurdu en azından .. izlememiz gereken adımları ögrenir daha iyi konuya hakim olabiliriz..

22.03.2007 15:25    

ehya
Statik proje çizimi mimari proje çizimine göre çok farklı. Yani mimari projede çizimin yapılışını adım adım anlatabilirsiniz. Ancak statik projede bu böyle olmuyor. Görmüş olduğunuz kiriş çizimleri ve donatılar statik program tarafından yapılıyor. Betonarme ressamı döşeme planlarına tek tek elindeki hesaplara bakarak demirlerini çiziyor. Yani anlatmak değil de, bunu çizen birinin yanında bulunarak daha iyi anlayabilirsiniz.

03.04.2007 20:55    

bykoc
statik öyle birinin yanında oturupta öğrenilecek bir şey değil . herkes işini yapsın arkadaşlar. depremde yıkılan binaların çoğu saçmaca depremi anlamayanlarca boyutlandıran kişilerin yaptığı projelerden kaynaklanıyor.

05.06.2007 13:28    

satürn
Statik hesabı öyle 3-5 program öğrenmekle olmaz arkadaşlar.
Herkes işini en iyi şekilde yapmalı.
Veli göçer gibi Göçertirsiniz insanların hayatını.

05.06.2007 13:54    

lubas
Alıntı
bykoc :
statik öyle birinin yanında oturupta öğrenilecek bir şey değil . herkes işini yapsın arkadaşlar. depremde yıkılan binaların çoğu saçmaca depremi anlamayanlarca boyutlandıran kişilerin yaptığı projelerden kaynaklanıyor.

evet arkadas burda ole herkes serbest serbest ıstedıgı ısı yarım yamalak yapamaz sonra yasananlar herkes ıcın kotu oluyo ornek dun gıbı hepımızıın aklında degıl mı? 17 Agustos ................

05.06.2007 18:19    

ahmetonder0203
arkadaşlar sizde olayı abartmayın o kadar yok ööle 3 program bilmeyle ststik çözülmez falan demeyin bu işinde mutlaka bi başlangıcı olacak en iyi statikçilerde bu işi anasının karnında öğrenmedi ya neden genç arkadaşımızın hevesini kırıyosunuz zamanla tecrübe sahibi olacaktır o arkadaşımız ayrıca piyasada millet değil 3 program 1 program bilen adam da iş yapıyor önemli olan iş yapmak değil işini en güzel şeilde yapmak bun a katılıyorum ama her işin bi başlangıcı var statik yapmak atlaa deve değil kimsede bu işi uzayda öğrenip yapmıyor .....

09.06.2007 10:30    

gundogan20
Alıntı
bykoc :

maşallah herkes işini cok ii yapıomus..herkesin ağzından cıkanı kulagı duysun..kimse gökten zembille inmedi bulundugu konuma..arkadasımız statik ögrenmek istedigini sölemiş..verilen cevaplara dikkat lütfen..saygı gösterelim..

09.06.2007 13:14    

KADIKIZI
Evet. neden moral bozuyorsunuz ki. Amaç ögrenmekse yardımcı olunmalı. ama yok biz ögretemeyiz diyorsanız olumsuz yorumlar da yapmayın. kimzenin azmini de kırmayın.

19.12.2008 01:22    

exorst
eğitimini aldıktan sonra neden olmasın ama eğitimi şart arkadaşım,yoksa çok can yanar, ama öğrenilmeyecek bişi de değil ama inş.müh eğitimini alarak yaparsan daha iyi olur hem iş daha zevkli hemde daha kazançlı yere geleceğini söyleyebilirim

19.12.2008 06:22    

k005
Betonarme uygulama projeleri hazırlayan bir büroda iş bulmalısın.. onlar sana öğretebilir..

19.12.2008 08:50    

HIPHOP
ben de statik çizim yapmayı öğrenmek istiyorum. şirketimize, dışardan, statik hesaplarını yapan bir üstad var. o hesapları çıkartıyor. yine dışardan statik çizimlerini yapan birisi de projeyi tamamlıyor. ben ise sadece kalıp projelerini hazırlıyorum. ben de bu hesapların çıktılarını okumayı öğrenip çizimleri yapmak istiyorum :D

19.12.2008 09:04    

fox
Alıntı
HIPHOP :
ben de statik çizim yapmayı öğrenmek istiyorum. şirketimize, dışardan, statik hesaplarını yapan bir üstad var. o hesapları çıkartıyor. yine dışardan statik çizimlerini yapan birisi de projeyi tamamlıyor. ben ise sadece kalıp projelerini hazırlıyorum. ben de bu hesapların çıktılarını okumayı öğrenip çizimleri yapmak istiyorum :D

kalıp projelerini gönder, bende kalıplarını hazırlayayım:)

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.233 saniye - Sorgu: 74 - Ortalama: 0.01667 saniye