09.02.2007 17:49    

yazgunesi
Bildiğiniz gibi solidworkste ''sheet metal'' modülü var.Yani saç açılım, büküm yapabilidiğiniz modül'e verilen isim.

Burada 2 önemli konu var : 1) K-Faktor 2) Bend Allowance

Sheet metal konusunu daha iyi anlamak için önerilen linkler :

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

09.02.2007 19:34    

machinisteros
Çok güzel bir paylaşım olmuş...

saç metal kalıpçılığı ile uğraşanlar için önemli bir konu. ilkel boy ilkel çap bulma. bunlar solid worksta sheet metal bölümünde hesaba gerek kalmadan bulunabiliyor. tabi kullanmasını bilmek lazım. konunun temelini, ilkel boyun veya bükme işleminden sonraki boyun hesapla nasıl bulunabileceğini merak eden arkadaşlar MEGEP modüllerinde bükme kalıpları 1-2 notlarında Türkçe olarak bulabilirler. Yakup Erişkin in uygulamalı saç metal kalıpçılığı kitabı da başlangıç için iyidir ki okulda bu kitaptan yararlandık.

25.12.2007 15:03    

ucok
Güzel bi çalışma ve paylaşma
sanai mantığı gibi değil bu sanaide ustalara k-faktör dedinmi anlamıyorlar yok işte sac büküm sayısı kadar kalınlık çık sana ölçü tam gelir diyorlar.
o mantıkla gittim çünkü çıkar yol bulamadım çalışmalarımı o mantıkla yapıyorum ama bu böyle değil. bunun bi uzama sı vardır ve bu paylaşımla bu k-faktör çözülecektir. Ama bi sorunda var sacın iç radüsün geniş veya dar olması ölçüyü değiştiriyor.

paylaşımınız için teşekkürler.

29.10.2008 20:20    

Offset
Gerçekten çok güzel emeğin için teşekürler bir çok ingilizce site olması ingilizce bilenler için çok güzel

27.03.2009 15:27    

mikemoon
ben 135° sac bükeceğim kalınlık 1 radüs 1 bunun bend table ye yazılan değerini nasıl bulabilirim birörnek ile gösterirseniz sevinirim

07.08.2009 13:50    

laplomaxis
hla yapamadım arkadaşlar bi bilgi daha veren olurmu acaba

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.808 saniye - Sorgu: 57 - Ortalama: 0.01418 saniye