27.12.2006 08:24    

sfnida
Selam arkadaşlar,
Acaba bana catia ile ilgili bilgilenebileceğim siteler tavsiye edebilir misiniz?Yeni öğrenmeye başladım ama biraz bişiyler okusam fena olmaz diye düşünüyorum.Bu arada şu an için solidworksu catiaya tercih ederim :)

yazgunesi (27.12.2006 10:01 GMT)

28.12.2006 07:39    

leonine25
bana kalırsa solid i catia ya tercih etme sebebin önemlii bu konuda...kolay oldugu için se anlarımm.ama catia dan aldıgın verileri .tutma noktalarını.sınırsız büküm ve parca tasarım olaylarını solid de bulamazsın...render da sınır yok bole birsey varmı yaa... :)

ama gel gelelim kullanıma bende solid i kolay buluyorum ama benim işimi solid görüyo..seninkinide görüyortsa amenna ama kıyaslama bile yapamayız..zaten ikiside DSS firmasına ait...eger düşündüğüm gibi bir konumda olsaydı catia firma catia programını solidin 4-5 katı fiyatına satmazdı

28.12.2006 09:25    

yazgunesi
Solidworks öğrenmesi kolay bir 3 boyutlu programdır.Çünkü temeli ( komutların çalışma sistemi, yapısal özellikler ) autocad'te benzerlik gösterir diyebilirim.Solidworks ve autocad komutları işleyiş tarzları birbirine çok benzer.Ayrıca solidworks'ü öğrenmek çok kolaydır..Diğer 3 boyutlu yazılımlar da güzeldir şüphesis olarak, fakat türlerine göre işlem detayları fazladır ve kullanıcı biraz kasar ve zorlar.Halbuki öğrenmek yada kullanmak zor değildir.Sadece 3b programlarda değil autocad'te ve birçok başka tasarım programlarda belli bir kurallar vardır bunlara uymak zorundasınız ! Keyfinizce iş yapamazsınız. Catia'da da bu tip kurallar ileri seviye kullanım kuralları mevcuttur ve öğrenmek konusu biraz zor olmasının dışında özen göserilmesi gerekir.Başlangıç olarak solidworks ile çalışmak daha mantıklı düşünceme göre.

yazgunesi (28.12.2006 11:24 GMT)

28.12.2006 14:31    

sfnida
Bende zaten şu an için solidi tercih ederim demiştim.Daha yeni başladım catia'ya.Eminim ki öğrendikçe farkını anlayacağım.Ne kadar catia savunucusu varmış.Arkadaşlar site tavsiyesi istemiştim,catia-solid kıyası değil :)

23.03.2007 21:23    

cinar
arkadaslar elınde catıa programı olan varmı ve bana bıraz ögretecek olan solid kullanıyorum ama catıa yapamıyorum yardımlarınız ıçın simdiden cok tesekkurler

29.03.2007 17:11    

YILDIRIMA82
bende catia yi yeni öğrenmeye başladım 'CADEM' in notlarından çalışıyorum çok faydalı tavsiye ederim.
internette arattır
MUHENDISIM.NET VE FORUM1923.COM faydalı siteler her türlü notu ve yardımı bulabilirsiniz.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.721 saniye - Sorgu: 57 - Ortalama: 0.01266 saniye