21.12.2006 07:54    

naca
ADeko Mutfak programı, 1995 yılından beri Hazır Mutfak sektöründeki lider firmalarla birlikte yürütülen çalışmalarla bugüne gelmiş bir tasarım, sunum ve imalat programıdır.
Genel Özellikler
*Son derece pratik mekan çizimi
*Tamamen otomatik modül, cihaz, tezgah, taç, ışık bandı ve pano yerleşimleri.
*20'ye yakın önceden tanımlanmış modül tiplerini kullanarak anında yeni şekil ve ölçülerde modül yaratma ve istediklerinizi kütüphaneye ekleme.
*100'e yakın kapak ve çeşitli kulp alternatifleri.
*Daimi 3 boyut. Tasarımı ister iki boyutlu plandan veya cepheden ister perspektiften çizebilirsiniz. Nasıl çalışırsanız çalışın bütün modüller birbirini tanırlar ve nereye yerleşeceklerini bilirler. Size sadece hayal etmek kalır.
*Birebir duvar/kapı/pencere çizimleri. İmalat için tekrar ölçü almaya veya şablon çıkarmaya gerek yok.
*Kendi ölçü ve modüllerinizle çalışmaya başlarsınız. Alıştığınız sistemi değiştirmeniz gerekmez.
*Müşterinize mutfağının bitmiş halini gösterir hatta içinde dolaştırabilirsiniz. Hem daha kolay ikna olur hem de olası yanlış anlamalar baştan önlenmiş olur.
*Tek tuşla mutfağın fiyatı çıkarabilirsiniz (modüler, m2 veya mtül seçenekli). Fiyat gurubu ve taksitlendirme seçenekleri ile müşteriye saniyesinde cevap verebilirsiniz.
*DWG formatı standart. Mimarlardan gelen çizimleri dönüştürmeye gerek bile duymadan birebilr açabilme ve karşıya gönderebilme.
*İki ve üç boyutlu tüm AutoCAD (TM) komutları.
*Katı modelleme teknolojisi ile sınırsız tasarım olanağı.
*Milimetrik hassasiyetle ölçekli proje baskısı.
*Tek adımda projeden imalata geçiş.
*Özel ölçülerdeki modüllerin otomatik parça listesi.
*Tamamen Türkçe ve sektörel terimler

Mutfak tasarımı yapmak isteyen arkadaşlar süper rahat bir program tavsiye ederim. Link veremiyorum sitede yasak olduğu için.

adeko da çizilmiş bir mutfak linki aşağıda..

Resim İçin Bakınız....

fecibay (21.12.2006 08:09 GMT)

23.12.2006 17:59    

ressamnihal
Gerçektende güzel resim arkadaşım.Oldukçada gerçekçi görünüyor.Bu tavsiyeni değrelendireceğim.İyi çalışmalar...

27.12.2006 09:13    

mehmetakca
Adeko da Dinosar şirketinin ürettiği bir mutfak programıdır hemen hemen kithen Draw la aynı fakat adeko biraz daha gelişmişi paket program olarak Arcon a yakın sayılır....

18.01.2007 15:18    

isasimsek
Mehmetakça arkadaşım yanlışın var Düzelteyim. ADEKO nun merkezi BURSA'dadır ve Dinosar bilgisayarın Rakibidir.
saygılarımla.

20.01.2007 14:58    

Toprak_
Bu çizi proğramlarını kullanma şansımızın ne kardar ve nerden temin etmemiz gerek tigini sölerseniz dahamı iyi olur neee..

20.01.2007 16:56    

ilkyazdograma
Alıntı
mehmetakca :
Adeko da Dinosar şirketinin ürettiği bir mutfak programıdır hemen hemen kithen Draw la aynı fakat adeko biraz daha gelişmişi paket program olarak Arcon a yakın sayılır....

24.01.2007 07:44    

isasimsek
Adeko ile çizilen Bir Mutfak projesi Renderi

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

Karyola Renderi

Adeko Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin Aşağıdaki Adresi Ziyaret Edin.

isasimsek (26.01.2007 14:25 GMT)

20.06.2007 23:59    

Toprak_
Kareşim çok gerekli bir şey ama şu para sorunu olmasa varya sıkıntı yapmayım diye çizelecek program aslın da...
Olsa da kendimi geliştirsem Öyle bir imkan var mı..

07.09.2007 13:50    

okangal
ADEKO 6.2 kullanıyorum... Mutfak imalatçısı için en kullanışlı programlardan birisi diyebilirim.

03.12.2007 09:13    

ardoor
Arkadaşalar bende kullanmak isterim ama cok pahalı diye duydum

03.12.2007 16:44    

gurbetci178
Adeko ile çizilen Bir Mutfak projesi Renderine baktım ve pastel boyayla çizlimiş gibi renkler çok mat renderi beğenmedim autocad veya max bundan daha güzel sonuçlar verir

ve sürekli bu mutfak tasarım programını kullanmak insanın tasarım gücünü kısırlaştırır diye düşünüyorum çünkü belli meteryelelri sürekli nereye kadar kullana biliriz
özgün kendine has tasarımlar yakalamak müşteriyi şaşırtmak iddalı olmak için bu program ben ce yetrsiz

sevgilerimle

04.12.2007 09:02    

g_orhan
evet görüntü kalitesi çok da ii değil...
ama mutfak tasarımları için hızlı ve kolay bi program..

04.12.2007 09:12    

arzuuuuum
Alıntı
isasimsek :
Adeko ile çizilen Bir Mutfak projesi Renderi

Karyola Renderi

Adeko Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin Aşağıdaki Adresi Ziyaret Edin.

arkadaşın çalışması çok güzel ilk linkteki çalışması çok güzel olmuş.adeko sadece mobilya üzerine bi proğram galiba.artık onuda öğrenmek gerek.:)

şimdi adekonun sitesine baktım çok güzel çalışmalar var tabi görsellik olarak maxı geçemez ama yinede iyi iş çıkarmışlar. buda galeri linki

arzuuuuum (04.12.2007 09:18 GMT)

22.02.2008 16:10    

isasimsek
evet dağru adeko 6 mobilya imalatçıları için geliştirilmiş bir program bu konuda çok iyi
Adekoya entegre optimik imalat programıylada freziz kesim ve net maliyet çıkarma olanağı sağlıyor
Mobilya imalatçıları ithal programları bir yana bırakıp yerli programlara dönmeli.
Adeko yetkilileri lisanslı kullanıcılarına her türlü yardım ve kolaylığı sağlıyor.
fiyatlarıda o kadar pahalı değil. fiyat için linki tıklayın

12.04.2008 21:54    

baQQi
Alıntı
ilkyazdograma :
Alıntı
mehmetakca :

Arkadaşlar ben ADeko'yu 98 yılından beri kullanırım taa Autocad tabanlı zamanlarını bilirim, hatta satan arkadaşların ricasıyla bazı şirketlerin modül tanımlamalarını yapmış, ilk versiyonlarda kullanılan kaplama malzemelerini ben tarayıp vermişimdir. Adeko eskiden daha çok tavsiye edile edile satılırdı ve bu kadar pahalıda değildi. Ayrıca Dinosar Arcon'un dur.Adeko'nun KD ve Ar-mutfak (Arcon) dan farkı CAD tabanlı çalışmasıdır. Eskiden R12 tabanlı çalışırdı Adeko 2000 den itibaren intelliCAD üzerinde kendini varetmeye başladı zaten render kaliteside bundan sonra düştü bence. Eski versiyonları çok daha iyiydi ama Win95 ten sonraki işletim sistemlerinde çalışamadığı için unutulup gitti. zaten o zamanlar yasalda değildi. CD bile vermiyorlardı ilk başlarda, bir-iki disketle gelip yüklüyorlardı, belli periyotlarla şifre istiyordu proğram o zaman tel. etmen yeterliydi. PROĞRAMI YAZAN ARKADAŞIN "CEP TELEFONUNA", ki o arkadaş o zamanlar proğramı satın alan herkesle arkadaştı nerdeyse ve şimdiki gibi altında çalışan o kadar personel de yoktu. merak edenlere bende 5... 5.6,2000, 2000 yeni, 4, 4.2 sürümleri hala mevcut. Selamlar ve kolay gelsin herkese...

14.04.2008 09:39    

strom
Adeko çok pahalı kardeşim, eğer ben elimde ki Adeko yu paylaşırım diyen varsa ben açığım bu teklife,

15.04.2008 09:33    

Uğur İNCE
renderlar pekte guzel değil mat cansız
max in yerini tutmaz hiç bişe bunlar insanın tasarım gucunu köreltir.
saygılar..

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.613 saniye - Sorgu: 91 - Ortalama: 0.01772 saniye