12.12.2006 07:38    

xxxeee
solidde rib yani feder çizmek için ayrı bir plane mı açmalıyım çizgiye rib uygulayıp extrüzyon veriyoruz ama farklı bir planemi olmalı?

yazgunesi (12.12.2006 08:48 GMT)

12.12.2006 09:03    

yazgunesi
Solidworkste rib oluştururmak için çeşitli seçenekler mümkün..Çeşitli seçenekler derken
''bir işin yapılma şekli'' birçok alternatif olarak bizlere sunulur.

Rib oluşturuken sketch otomatikmen oluşur.Bu otomatik sketch oluşması konusu features tolbarı üzerinden rib ikonuna tıkladığımızda gerçekleşir.

Başka bir seçenek skech'i önceden açmak ve tolbardan rib komutunu çalıştırmaktır.

Bir başka seçenek, belli bir mesafe uzaklıkta plane açılır sketch oluşturulur ondan sonra tolbardan rib ikonuna tıklarsın..

Bazı terimsel açıklamalar sözle kolayca izah edilmez, bunu tekrardan söylüyorum ama solidworks yardım menüsüne sık sık bakmanızı öneririm.Orada birçok açıklama görsel uygulama örnekleri mevcut.

07.01.2010 22:26    

teknikerist
şimdi mesela bi helix çizdik ve bunun uç orta noktasından da bir daire çizdik .hani buna yol vererek gitmesini ve helix in tel çapını belirliyorduk bunu hangi komut ile yapıyorduk hatırlamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

09.04.2010 20:14    

bilginbilgin
bir yol üzerinde belirli bir kesiti katılaştırma işlemini Swept Boss/Base komutu ile yapıyoruz. Bir silindir üzerine helis çizin üzerinde daire oluşturun. Üzerinde olduğunu garantilemek için ilişkilerden prince'i uygulayın. Swept Cut'ı kullanarak boşaltın.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.578 saniye - Sorgu: 50 - Ortalama: 0.01155 saniye