07.12.2006 08:44    

xxxeee
Solidworkste plane açmak için zorluk çekiyorum.Çizdiğim şeklin yarımdaire kısmına swept yapmak için plane açıcam ama yatay çıkıyor.Dik bir plane nasıl açarım ve face seçimlerinde nelere dikkat etmek gerekir? İşlem önceliği varmıdır? Birden fazla faceler olabiliyor..

Forum kuralları gereğince konu başlığı değiştirildi.. Anlamlı konu başlıkları yazmaya özen gösterelim.Yardım istemeniz doğal hakkınızdır.Fakat anlaşılır mesajlar yardım isteğinizin daha iyi anlaşılmasına sebep olur..

yazgunesi (07.12.2006 08:56 GMT)

07.12.2006 09:14    

yazgunesi
Plane üçboyutlu programlara özel bir kavramdır.Bazen anlaşılamayabilir.Solidworks'u iyi kullanmak için ''3 boyutlu uzay'da'' olduğunuzu hissetmeniz gerekir..Plane'ler ''çalışma yapmanın ilk etabında'' ve sonrasında karşınıza ihtiyaç olarak çıkar.Mesafe tanımlayarak plane'yi parçanın yüzeyinden belli bir mesafe kadar uzakta olmasını sağlayabilirsin veya ''çalışma yapmanın ilk etabındaki'' left right top planelerini seçerek onlardan belli bir mesafede plane olmasını tanımlayabilrisiniz. Planler'le çalışmayı daha iyi öğrenmek için splidworks çalışma sistemini anlamınız gerekiyor.Okumak için tıkla >>> İleti #12051

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.65 saniye - Sorgu: 45 - Ortalama: 0.01445 saniye