11.11.2006 14:49    

jcruelf
Bana bu mesleği bi inşaat mühendisin anlatmasını isityorum, şu an 1. sınıfta okuyorum ve mezun olduktan sonra bir şirkette işe girmek için ne gibi referanslar ve donanımlar gerekli ortalam konusuna şirketlerin bakış açısı nasıldır yardımcı olursanız sevinirim site yi çok beğendim ayrıca yapanların eline sağlık

ehya (26.07.2007 19:11 GMT)

12.11.2006 16:51    

alprenco
Dostum çok iyi bi noktaya değinmişsin bende birinci sınıfım şahsen ve böyle bilgilere ihtiyacımız var kanatindeyim:yes

12.11.2006 18:50    

serzenis
walla arkadaşlar...sizler ilerde inşaatın hangi alanında çalışmayı düşünüyosunuz onu söyleseydiniz daha iyi yardımcı olabilirdim...yani en azından şöle büro ve şantiye çok farklı anlamında...donanım derken...hesap programlarından en az birini öğrenin...heö çelik için hemde betonarme için...tavsiyem size sap2000 ve probina olabilirir...sta4 de yaygın tabe...matematikle aranız iyi olsun...çok kullanacaksınız yani:-)odaların yada farklı yerlerin düzenlemiş oldukları sertifikalı kurs ve seminerlere katılmaya çalışın....(örneğin TSE ve İMO bunu yapıyor)Şantiye ortamlarında yönetici olacaksınız sadece bunu unutmayın...proje okuyacaksınız ve bunu asıl olarak uygulatacaksınız...uygulamalara önem göstermmelisiniz...yapıların ne gibi yapım aşamalarından geçtiklerini ve işleyişi öğrenmeye çalışın...inşaatçılık terimleri...keske imkanınız olsada bi yapının tüm yapım sürecini görebilseniz...çünki göremden bu işi yapmak zor biraz...öreneğin sadece radye temeli hesaplamak yetmeyebiliyor...sonuçta tasarladıklarınızın kulanımınında zorluk çekilmemeli...zaiyat az olmalı vs.vs...daha net sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırım...iyi bi bölüm seçmişsiniz bence...kolay gelsin şimdiden...yapsat ve betonarme derslerine dikkaaat:-)))

12.11.2006 22:50    

leonine25
keske bende okul oncesi bole bi siteye uye olmus ve boyle tavsıler alabılmıs olsaydımm..cok iyi yapıyorsunuz arkadaslar..

akul kayatınızda basarılar...

13.11.2006 21:06    

alprenco
bilgiler için saol serzeniş. Şahsen ben hangi bölümde çalışacağımı daha bilmiyorum daha inşle ilgili bi tane dersim yok ama alan olarak yapı statiği iyidir diyolar doğru mu acaba???

15.11.2006 18:34    

serzenis
benim şu anda yaptığım iş:-)statik büroda çalışıyorum...betonarme üzerine yanlız...çelik ise geliştirmeye çalışıyorum henüz...ewet teorik olarak tüm bilgilerini kullanabileceğin ve başka şeylerde öğrenebileceğin bi alan...yanlız tavsiyem...şanjtiyeleride incele muhakkak...çünki dediğpim gibi uygulamada aksilikler çıkabiliyor yoksa...sana şunu söyliyim bu işi büroya gitmeden ewindeki bilg. dan yapanlar bile var inan...:-)güzel bi iş yane:-)
mesleki derserin başlamamış sanırım...YÖK dersleriyle boğuşuyosundur...söylediklerim şu an pek bişi ifade etmeyedebilir...çok meraklı ol...herşeyi sorgula derim kardeş son olarak...kolay gelsin...başarılar...yardöcı olabileceğim konularda ben burdayım...:-)

15.11.2006 21:28    

alprenco
eywallah çok saol usta:wink

20.11.2006 21:27    

jcruelf
serzenis e sonzun teşekkür ederim yardımcı olduğu için ayrıca hiç autocad bilmeyen birinin bu programa nasıl başlamasını tavsiye ediyosun bi kurs falandan önce kendi başına bişeyler yapılabilir mi şu anda evimde yüklü ve ben bişe yapamıyorum bide ortalama konusuna değinirsseniz sevinirim:)

21.11.2006 18:37    

Burak_LeBRoN
autocad ve excel i çok iyi derecede bilmen lazım...

26.07.2007 17:38    

cihan62
arkadaşlar yeri değil ama*************************

Sitede illegal paylaşım yasaktır...

ehya (26.07.2007 19:10 GMT)

30.01.2008 09:20    

yerisen
bu sene de benim ilk senem ilk dönem başarıyla hiç bir ders alttan kalmamak üzere bitmiş bulunmakta hiç AA olmasa da.. istemeyerek gitmedigim ama artık istemedigim bir bölüm oldu sanki inş. müh benim için ama bırakıp da bir daha sınava hazırlanmak benim için yani ders calısmayan biri için cok daha zor...

herkes bayan inş. müh mü hımmm... falan bir ön yargı bir tepki..insanların söyledikleri hiç bir zaman (18 yasındayım) eleştiriden öte olmadı benim için.. kendimi baskı altına almadım vsvsvs... fakat su var ben simdi bu yargıları göz onunde bulundurmalıyım cunku ileride işe alıcak olan insan da demek ki bayanlara değil erkeklere öncelik verecek.. aklımı karıstıran sadece bu gercekten... yoksa gayet de zevkli bir mesleğe sahip olacagımı düşünüyorum....

29.05.2008 19:57    

karabey40
ben de bu sene başlayacağım teşekkür ederim bilgileriniz şçin.umarım ii bir inşaat mühendisi olmam için tavsiyeler devam eder.tecrübeli insanlardan bilgi almak güzelllll.......................

01.08.2008 15:38    

yerisen
burs arıyorum ben ... veren inşaat şirketleri ya da inşaaatla ilgili kurum bilen var mı ?

01.08.2008 21:35    

fırat çam
meraba ben de aranıza yeni katıldım busene aksilik olmazsa başlıyorum inşaat mühendisliğine böyle sitelerin olması beni daha çok heyecanlandırıyor ve isteğimi birkat daha arttırıyor burda bilgi paylaşımları yapabilmek harika. Dersler başlasın bir çok sorum olcak şimdiden teşekkürler :satisfied

14.08.2008 07:35    

celebra
okula yeni başlayan tüm arkadaşlara hayırlı olsun ve kolay gelsin:)
7 yıldır inşaat mühendisiyim ve 1 yıl askerlik hariç sürekli çalıştım. öncelikle yeni başlayan arkadaşlara tavsiyem, hemen program öğrenicem, betonarme,çelik proje yapıcam diye düşünmesinler. sta4cad veya sap2000 gibi hesap programlarını öğrenmek en fazla bir ayınızı alacaktır. fakat bu programları daha okulun ilk yıllarında öğrenmeye kalkarsanız sadece programa nasıl veri girilip nasıl çözüm yaptırıldığını ezberlemiş olursunuz. çünkü veri girişi sırasında ve çözümü yorumlarken mesleki derslerinizden öğrendiklerinizi kullanmanız gerekecektir ki mesleki dersleri de 3 sınıfta (gerçek anlamda mesleki dersleri kastediyorum) almaya başlarsınız. size tavsiyem ilk iki yıl autocad, word-excel ve yabancı dilinizi geliştirin. 3.yıldan itibaren de varsa tanıdığınız bir proje firmasına(yoksa okuduğunuz şehirdeki inşaat mühendisleri odası şube veya temsilciliklerine başvurun size yardımcı olacaklardır) başvurup öncelikle betonarme hesap programlarından birini öğrenin, hangisi olduğu fark etmez birini öğrendikten sonra diğerlerini kendiniz de çözebilirsiniz. çelik programları biraz daha ağırdır bu yüzden bence son sınıfta ya da okul bittikten sonra çelik programı düşünün. yaz stajlarınızı mümkün oldukça şantiye ağırlıklı yapmaya çalışın. hatta çok çalışmayı seven arkadaşlara tavsiyem okurken haftada bir kaç gün gidip çalışabileceğiniz bir proje firması bulun.

okul bittikten sonra erkek arkadaşlara tavsiyem hemen askerliğinizi yapıp aradan çıkarın yoksa kalıcı bir iş bulmanız veya iş kurmanız çok zor olur. okul bitince hemen strese girmeyin, şantiyeci mi olacağım projeci mi diye. öncelikle iki alandan birinde size bildiklerini öğretebilecek bir firmaya girip 1 yıl çalışın, zaten bu bir yıl içinde o alanı sevip sevmeyeceğinizi anlarsınız. kesin şantiyeci olacağım diyen arkadaşlar da en azından 1 yıl proje bürosunda çalışıp proje yapmayı ve daha da önemlisi yapılmış bir projeyi okumayı öğrenmelidir bence.
son olarak yerisen arkadaşım, benim annem de inşaat mühendisi hem de 30 yıldır meslekte ve erkek meslekdaşlarından çok daha iyi çalışır, hatta şantiyede bile kök söktürür. önemli olan azim ve bilgidir, eğer sen işini iyi yaptığını gösterebilirsen işçisi de ustası da sana saygı gösterecektir.

sorusu olan arkadaşlar yazarsa yardımcı olmaya çalışırım.

27.10.2008 10:45    

muhendisebru
arkadaşlar da ben geçen yıl üye olmuştum siteye fakat ilk defa dikkatli inceliyorum autocad öğrenmemde çok faydası oldu herkese teşekkür ederim bu arada inşaat mühendisliği 2.sınıf öğrencisiyim

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.956 saniye - Sorgu: 90 - Ortalama: 0.01062 saniye