02.12.2021 16:15    

kiorgi
Merhaba dostlar, forumda aradım ama bulamadım (yanlış arama da yapmış olabilirim). Dataextraction komutunun yaptığına benzer bir lisp arayışı içindeyim. Dataextraction komutundaki adımları tek tek aşmak yerine program içinde tanımlayacağım blok attributelerini bir defada tablolayacak bir lisp. Metraj çıkaran lispler gibi. Böyle bir çalışma yapıldıysa adresini, yapılmadıysa da yardımlarınızı rica ederim.
Çok teşekkürler.

ProhibiT (03.12.2021 07:04 GMT)

03.12.2021 07:00    

ProhibiT
Tam istediğinizi, belki daha da fazlasını yapan, (hemde açık kaynak kodlu) Lisp'i 2015 yılında paylaşmışız.
https://cizimokulu.com/forums.php?m=posts&p=81750#81750
Soru sahibi arkadaşımızı tenzih ederek söylemek gerekir ki, bu ve benzeri paylaşımlarımız, herhalde pek anlaşılamadığı için gerekli karşılığı bulmadı. Çok değer verdiğim bir hocamızdan, "bunları açık kaynak kod olarak verme, herkes kendine mal ediyor, kendine aitmiş gibi başka yerlerde paylaşıyor..." şeklinde bir eleştiri almama rağmen, bu paylaşımı kaldırmadım.

AtEx Lisp'i, kullanıcının seçtiği bir block'u ele alarak, blok tanımı altındaki tüm attribute'lerin Tag'lerini Excel tablosuna başlık satırı olarak işledikten sonra, Çizim içindeki (seçilen Blok tanımına uygun) tüm block referanslarının (insert) altındaki attribute değerlerini ilgili (Tag) başlıkları altına yazar. Burada elbette Insert işlem(ler)inden sonra bir değişiklik yapılmışsa, Block Definition ile Block Reference'lar arasındaki Attribute uyumunun ATTSYNC ile sağlandığı kabul edilir.

03.12.2021 16:57    

kiorgi
prohibit hocam desteğiniz için teşekkürler.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.889 saniye - Sorgu: 52 - Ortalama: 0.01709 saniye