13.10.2020 17:36    

cherryhill
Merhaba,
ben GstarCAD uygulamasını kullanıyorum. Çoğu şey autocad ile aynı. Benim sorunum .sat formatlı dosyaları programa attığım zaman boyutunun çok yüksek olması.(Solidworks vb. programlarda çizilen 3B çizimi autocad aktarmak için format ) Kullanma sebebim asıl proje üsten görünüş ile bloklar halinde kullanılıyor ama hazır o çiziliyorlar iken aynı anda 3 boyutlu projeside çıksın istiyorum. Gerekli malzemelerin çoğunu 3B olarak 2 dosyada topladım ve bir tanesi 500mb bir tanesi 800mb oldu. Bunu küçültmem lazım. Ayırsam da olmuyor tekini bile kopyalarken çok takılıyor. purge vb temizleme komutları işime yaramıyor.

bu şekilde bile ölüm kullanmak düşünün birde yüzeyi katı model gibi gösterdiğimi .
[img]https://hizliresim.com/RaUZO4[/img]

14.10.2020 12:25    

ehya
Bir çizim dosyasının 500-800 mb olması anormal bir durum. Böyle bir dosyanın açılması bile bir mucize.
Dosyanın içindeki nesne sayısını söyleyebilirmisiniz?
Bir de ayrıca Çizgitipi listesine bakarmısınız? Bu listede bir anormallik var mı?

14.10.2020 13:09    

cherryhill
Alıntı
ehya :
Bir çizim dosyasının 500-800 mb olması anormal bir durum. Böyle bir dosyanın açılması bile bir mucize.
Dosyanın içindeki nesne sayısını söyleyebilirmisiniz?
Bir de ayrıca Çizgitipi listesine bakarmısınız? Bu listede bir anormallik var mı?

Çizgi tipinde sıkıntı yok 0 diye bir tip altta toplu resim koydum birde görüntü seçeneklerini

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

bu resimde 40000 layer var diyor altta toplu var oradan hesabı siz yapın artık kim bilir kaç milyon :) nasıl düşüreceğim boyutu bilmiyorum valla.

14.10.2020 13:22    

ehya
Dosyayı sıkıştırıp paylaşma durumunuz var mı?

14.10.2020 13:53    

cherryhill
Alıntı
ehya :
Dosyayı sıkıştırıp paylaşma durumunuz var mı?

şöyle bir örnek vereyim resimde ki kadarı bir projede kullanılabiliyor ve bununda boyutu yüksek sorunu buradan çözebilirsek diğerleri içinde yapılabilir.

14.10.2020 14:17    

ehya
Eğer tüm çizimleriniz bu şekilde ise, dosyalarının bu denli büyük olması gayet doğal.
Çizimde çok fazla nesne var ve dairesel yüzeyler içeriyor.

Maalesef yapılacak birşey yok.

14.10.2020 14:39    

cherryhill
Alıntı
ehya :
Eğer tüm çizimleriniz bu şekilde ise, dosyalarının bu denli büyük olması gayet doğal.

evet hepsi öyle. çizimi 2-3 kere patlatınca çizgiler azalıyor gibi ama bu seferde gerçekçi görünüm veya arka çizgiler görünmesin şeklinde ki görünüm kayboluyor sadece çizgi çizgi kalıyor. sağol yinede.

14.10.2020 14:39    

cherryhill
Alıntı
ehya :

evet hepsi öyle. çizimi 2-3 kere patlatınca çizgiler azalıyor gibi ama bu seferde gerçekçi görünüm veya arka çizgiler görünmesin şeklinde ki görünüm kayboluyor sadece çizgi çizgi kalıyor. sağol yinede.

14.10.2020 16:12    

ehya
eğer 2d görüntü size yeterli ise, FLATSHOT ile istediğiniz bakış açısının 2D görüntüsünü kullanın.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.304 saniye - Sorgu: 65 - Ortalama: 0.02007 saniye