22.09.2020 12:39    

cherryhill
Merhaba
elimde blok ve normal çizgilerin birleşimi olan bir çizim var. Bütün blokların merkezi kendi içerisinde ama ben bunları başka sayfaya copy paste yaptığım zaman bazı bloklar yerinden oynuyor başka yere gidiyor sebebi nedir bunun. Üstelik bütün çizim blok haline getiriyorum öyle taşıyorum yine aynısını yapıyor. Kendi içinde taşıyınca sıkıntı yok başka yere alınca sıkıntı oluyor.

22.09.2020 12:56    

cherryhill
copybase yapıncada aynısı bir türlü çözemedim.

23.09.2020 08:52    

ehya
Bu iki dosyanın UCS ayarlarını kontrol edin.

UCS ikonu resimdeki gibi olmalı.

23.09.2020 09:02    

cherryhill
Alıntı
ehya :
Bu iki dosyanın UCS ayarlarını kontrol edin.

UCS ikonu resimdeki gibi olmalı.

ikiside resimde göründüğü gibi. Blokları patlatınca bu iş çözülüyor galiba ama benim o parçalara blok halinde ihtiyacım var.

23.09.2020 09:28    

ehya
blok çizimini paylaşırmısınız?

23.09.2020 14:51    

cherryhill
Alıntı
ehya :
blok çizimini paylaşırmısınız?

kendi kendine düzelmiş o kadar şey denedim. sağolasın.

25.09.2020 10:01    

ProhibiT
Hiç bir şey kendiliğinden olmaz.

"Tesadüf" yalnızca sözlükte yer alan bir kelimedir, hayatın içinde hiç bir şey tesadüf değildir. Karşılaşılan her durum bir takım etkenlerin ve etkileşimlerin bir sonucu, yeni durumların da etkeni ve nedenidir. İnsan hayatının tüm alanlarında geçerli olmakla birlikte, Bilgisayar, özellikle de Bilgisayar Destekli Tasarım alanında çalışıyorsanız, bu daha da geçerlidir. Sebep-sonuç ilişkilerini, karşılaştığınız problemin mekanizmasını çözmezseniz, en kısa sürede daha büyüğüyle tekrar karşılaşacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.

Ya da neden olduğunu çözdünüz, ama itiraf edemiyorsunuz. Bu durum da benzer problemlerle karşılaşabilecek katılımcılara yardımcı olmamak anlamına gelir. Bu mesajı doğrudan bir kişiyi hedef alarak yazmadığımın bilinmesini isterim. Bir örnekten yola çıkarak tüm takipçilerimizin cizimokulu sitesinin paylaşımcı ve çözüm odaklı felsefesini anlamaya çalışmalarını rica ediyorum.

Herkese kolaylıklar dilerim

25.09.2020 11:50    

cherryhill
Bir çözüm uygulayıp sonuç alsaydım yazardım ama ,programı ve bilgisayarı kapatıp açtığımda o hatayı vermemeye başladı belki yaptığım denemelerden sonra kapatıp açmam gerekiyordu. sonuç olarak şunu yaptım düzeldi diyemem.

Alıntı
ProhibiT :
Hiç bir şey kendiliğinden olmaz.

"Tesadüf" yalnızca sözlükte yer alan bir kelimedir, hayatın içinde hiç bir şey tesadüf değildir. Karşılaşılan her durum bir takım etkenlerin ve etkileşimlerin bir sonucu, yeni durumların da etkeni ve nedenidir. İnsan hayatının tüm alanlarında geçerli olmakla birlikte, Bilgisayar, özellikle de Bilgisayar Destekli Tasarım alanında çalışıyorsanız, bu daha da geçerlidir. Sebep-sonuç ilişkilerini, karşılaştığınız problemin mekanizmasını çözmezseniz, en kısa sürede daha büyüğüyle tekrar karşılaşacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.

Ya da neden olduğunu çözdünüz, ama itiraf edemiyorsunuz. Bu durum da benzer problemlerle karşılaşabilecek katılımcılara yardımcı olmamak anlamına gelir. Bu mesajı doğrudan bir kişiyi hedef alarak yazmadığımın bilinmesini isterim. Bir örnekten yola çıkarak tüm takipçilerimizin cizimokulu sitesinin paylaşımcı ve çözüm odaklı felsefesini anlamaya çalışmalarını rica ediyorum.

Herkese kolaylıklar dilerim

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.191 saniye - Sorgu: 63 - Ortalama: 0.01891 saniye