20.08.2019 11:34    

ahmet82
Arkadaşlar yine ben yine yardım istiyorum :blush:conmake

1 LSP 1 DCL 3 Adet de SLD file var,

Bunlar doremifasol adında bir klasörde duruyor C:\\doremifasol\\ şeklinde belirtiyorum LSP çalışırken DCL'i bulması için.

Bunları make application wizard ile nasıl yapabilirim. SLD file oradan ekleyemedim.

Mehmet Şahin Güvercinin kitabının 28. sayfasında ilgili bölüme baktım fakat pek faydası olmadı benim için,

konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yeşillendirebilirse memnun olurum.

Teşekkürler :)

24.08.2019 18:54    

ehya
klasör olarak yönlendirmesini yaparsanız her defasında o klasör olmazsa sld dosyaları yüklenenmeyecektir.
Sadece dosya adını yazarsanız, search path klasörlerinde bu dosyayı arayacaktır. Bu klasörlerde de yoksa yüklenmeyecektir.

Ancak siz make application demişsinz. Anladığım kadarıyla tüm dosyaları tek dosya yapıp derleyeceksiniz. Ancak bu derleme işleminde sadece lsp ve dcl eklenir. Sld dosyaları açıkta olacaktır.

Yada bu slide görüntünüz karmaşık değil ise, kodlama yöntemi ile slide görüntüyü siz oluşturun. Ayrı bir şekilde SLD dosyasına gerek kalmaz.

29.08.2019 10:41    

ahmet82
Alıntı
ehya :
klasör olarak yönlendirmesini yaparsanız her defasında o klasör olmazsa sld dosyaları yüklenenmeyecektir.
Sadece dosya adını yazarsanız, search path klasörlerinde bu dosyayı arayacaktır. Bu klasörlerde de yoksa yüklenmeyecektir.

Ancak siz make application demişsinz. Anladığım kadarıyla tüm dosyaları tek dosya yapıp derleyeceksiniz. Ancak bu derleme işleminde sadece lsp ve dcl eklenir. Sld dosyaları açıkta olacaktır.

Yada bu slide görüntünüz karmaşık değil ise, kodlama yöntemi ile slide görüntüyü siz oluşturun. Ayrı bir şekilde SLD dosyasına gerek kalmaz.

Hocam dedikleriniz çok mantıklı geliyor, fakat ben bu görüntüyü kodlama yöntemi ile oluştursam bile imagebox'ın içine nasıl koyabileceğimi bilmiyorum konu lie alakalı örnek var mı elinizde.

Şimdiden teşekkürler.

29.08.2019 15:16    

ehya
ahmet82

Bunun için kullanmanız gereken komut adı vector_image

(vector_image x1 y1 x2 y2 renk)

Vector_image komutunu kullanarak çizgiler çizebilir ve bu sayede slide dosyası kullanmanıza gerek kalmayacaktır.

Birden fazla çizgi çizeceğiniz için bunu bir gövde altında hazırlayın.
Örneğin;

Kod:

(defun ornek_vector ()
(vector_image 110 56 101 56 1)(vector_image 112 63 105 42 1)(vector_image 105 42 99 63 1)(vector_image 82 63 82 63 1))

Daha sonra bu image için hazırlanan kod bölümüne ekleyin.

Kod:

(start_image "slide_1")
(setq x (dimx_tile "slide_1") y (dimy_tile "slide_1"))
(fill_image 0 0 x y 0) 
(ornek_vector)
(end_image)

02.09.2019 14:44    

ahmet82
Teşekkür ederim :)

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.163 saniye - Sorgu: 53 - Ortalama: 0.02195 saniye