13.04.2018 06:57    

unforeseer
Merhabalar

Forumda araştırdım bulamadım varsa şimdiden özürlerimi belirteyim. Blok var içinde birden fazla Attribute değeri bulunmakta istediğim Attribute değerini seçip bu bloktan projede kaç tane bulunduğu ile ilgili bir lisp var mıdır acaba

13.04.2018 08:23    

Travaci
Bcount işinizi görürmü ? Soru eksik oldu sanki. Dinamik block deilse (block sayısı x attribut sayısı)

13.04.2018 08:59    

unforeseer
bcoutn attribute değerlerine göre çıkarmıyor maalesef benim istediğim şöyle bir şey örnek olarak ; bir priz bloğu duşunun bunun için adet diye bir att değeri var bu birizlerde x2, x3 , x1 gibi düşünün projede toplam x2 kaç adet var x3 kaç adet var gibi bir çalışma

13.04.2018 10:15    

Travaci
Dataextraction komutuna bakın.

13.04.2018 10:53    

unforeseer
dataexratciıon ayıklamak çok zor oluyor bir blokta çok fazla att değeri bulunmakta her pafta çok ciddi süreler kaybediyorum her autocad dosyasında bu işlemeyi yapmam gerekiyor ve att değerlerini ayıklamamam gerekiyor bu neredeyse manuel saymakla aynı süre gibi

13.04.2018 12:22    

mttlp
Alıntı
unforeseer :
dataexratciıon ayıklamak çok zor oluyor bir blokta çok fazla att değeri bulunmakta her pafta çok ciddi süreler kaybediyorum her autocad dosyasında bu işlemeyi yapmam gerekiyor ve att değerlerini ayıklamamam gerekiyor bu neredeyse manuel saymakla aynı süre gibi

Travacı hocam özel lisp yazar

13.04.2018 12:45    

unforeseer
Alıntı
mttlp :
Alıntı
unforeseer :

Bende sabırsızlıkla bekliyorum üstadımın lispini

13.04.2018 13:39    

mttlp
Alıntı
unforeseer :
Alıntı
mttlp :
Alıntı
unforeseer :

Bende sabırsızlıkla bekliyorum üstadımın lispini

Ücret karşılığında ateş lazım yanması için

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.354 saniye - Sorgu: 62 - Ortalama: 0.02184 saniye