08.09.2017 08:42    

badabum

POZ

denemek için; içinde text, mtext, attribute li block bulunan bir çizim yeterlidir.

iki ana özellik
1-mevcut textleri seçilen formatta pozlama
2-çizimdeki text, mtext ve attribute leri liste halinde göstererek seçilene zoom yapma

yan özellikler
ilk çalıştırmada dcl(dialog) dosyasını otomatik oluşturma (tek dosya ile paylaşım)
pencere son konumunu hatırlama
grdraw ile temporary obje oluşturma
zoom işaretli ise tekerlek ile devamlı textler arası geçiş
wildcard kullanarak listeyi istenilen filtre ile şekillendirme(help te wildcard kullanımı var)
sel butonu listede görünenleri autocad seçimi olarak sunar
xls butonu listede görünen sıra ile excele transfer eder.( ` [ALTGR+virgül] karakteri ile text içindeki sayıları ayıklayıp yanına ilave eder , excelde metni sütunlara dönüştür özelliği kullanılarak formatlanabilir)
ana komut POZ dur pek çok alt fonksiyon barındırır, hafızada gereksiz değişkenler tutmaz, komut sonlandırıldığında temizlenir
aynı texte aynı poz numarası verilebilir
tekli seçim işaretliyse blok içindeki attribute ler editlenebilir
textin orjinal hali pozlanabilir veya üstüne yeni text olusturarak pozlama yapılabilir
son pozdan işaretliyse seçim kombinasyonlarında son gelinen poz numarası tutulur
poz-all-seç-atr => E-poz layerindeki textleri, tüm textleri, şeçim yapılan textleri, attributeleri listeler

kodlar internetten toplanıp amaca yönelik derlenmiştir, öğrenme projesidir.
liste fikri, autocad find komutu ile aranan kelimeyi bulmakta zorlandığımda oluşmuş bir fikirdir.
belki daha kolay bir yolu vardır ancak ben bulamadım ve programa bu özelliğide ekledim.

lisp hakkında düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim

DOWNLOAD
https://cizimokulu.com/datas/users/359131-poz.rar

08.09.2017 14:19    

mikemoon
lispi çalıştırınca reklam çıkıyor

08.09.2017 16:43    

badabum
Alıntı
mikemoon :
lispi çalıştırınca reklam çıkıyor

o reklam değil, grdraw kullanımına bir örnek

(te) diye aratın önüne ; ekleyin çıkmaz

03.07.2019 08:56    

yalp
TAM MERAK ETTİĞİM ARAŞTIRDIĞIM KONU BU İŞTE. LİSP YÜKLEYİP ÇALIŞTIRINCA GÖRSEL EKRAN GELİYOR.
BU NASIL YAPILDI NEREDE YAZILDI YAPIMI HAKKINDA DETAYLI BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZ.
DCL ?

03.07.2019 14:57    

Travaci
yalp günlerdir bunu soruyorsun : ) herhangi bir editore falan gerek yok, text dosyasını açıp kodları yazarak yapıyoruz. Bir editörde görselleri ordan oraya taşıyarak bu hale getirdiğimizi düşünüyorsan yanılıyorsun. Bundan önce biraz lisp öğrenmeli daha sonra dcl e geçmelisin.

04.07.2019 06:16    

yalp
sayın hocam tesekkür ederim ilgin için.
çok fazla araştırma yaptım günlerdir bu site içerisindeyim hergün cidden bişiler öğreniyorum. önce lisp sonra dcl dediğiniz gibi. afralisp siteside cok güzel faydalı buldum. şuan deliler gibi uğraşıyorum bu lispler için bakalım inşallah sonum iyi olur :)

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.068 saniye - Sorgu: 56 - Ortalama: 0.01907 saniye