02.07.2014 21:19    

aykut8990
Arkadaşlar merhaba. Konuyu yanlış yere açtıysam affola... Başka başlıklara denedim ama "yetkiniz yok" uyarısıya karşılaştım... Bir kaç sorum olacak sizlere.

Cam ve plastik kalıp çizimleri için hangi programlar kullanılır? Her ikisi içinde ayrı ayrı yazarsanız sevinirim...

Bir de; cam ve plastik bir nesne üretmek istiyoruz diyelim. Kalıbı çizdikten sonra, üretim için hangi basamakları aşmak gerekiyor? Yine cam ve plastik için ayrı ayrı cevap alırsam çok iyi olur...

Bilgiler lazım olduğu için soruyorum, "merak ettim sordum" gayesiyle değil :)

Allah'a emanet olun... Sevgiler...

03.07.2014 11:56    

teknikresimhane
Valla dostum bende çok bilmemekle beraber açtığın konu ilgimi çekti diye bir kaç şey yazmak istedim.
Şimdi öncelikle kalıp çizmek için solidworks bence uygundur.Bu iki matelyan içinde geçerlidir.

Yanlız üretim için çok kapsamlı bir işletme lazım misal cam için 1500 derecelerde bir ısı ile onu önce cam hamuru haline getirmen lazım,daha sonra bazı teknikler var bunlar başlıca üfleme ,dökme,çekme,yüzdürme ,presleme,savurma gibi yöntemleri vardır.

Benim bildiğim bu kadar ama belki başka arkadaşlarım başka bilgileri vardır.

Saygılarımla

admin (22.07.2014 20:45 GMT)

03.07.2014 15:10    

aykut8990
Teşekkürler yanıtınız için...

Bir de aslında camın maliyetini merak ediyorum... Cam zorlu etaplardan geçiyor evet ama bakıyorum ki biz marketten 50 kuruşa cam şişede maden suyu alıyoruz. Maden suyu o markete 35 kuruşa gelse; toptancıya 25'e; demek ki o cam şişenin maliyeti fabrikaya 5 kuruştan daha mı aza geliyor?

Camın mı, plastiğin mi maliyeti daha az anlamadım... Acaba üretilen adet miktarına göre mi değişiyor?

aykut8990 (03.07.2014 15:20 GMT)

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.21 saniye - Sorgu: 48 - Ortalama: 0.02522 saniye