13.06.2014 11:24    

k005
Merhaba arkadaşlar;

aşağıdaki kodda f değişkenine yolu ve text dosya adını açılan klasöre göre ayarlamak istiyorum fakat bir türlü olmadı..

yapmak istediğim:
(setq yol2 (vl-filename-directory (getvar "dwgprefix")))
(setq a "\icerik.txt")
(setq b "a")

bu kodları kullanarak f değişkeninin içeriğini düzenlemek. nasıl yapabilirim ?
yani dwg dosyalarının bulunduğu klasörü açtığımda (Autocad ile mevcut dwg dosyası açmak..) icerik.txt dosyası orada oluşsun istiyorum..

Kod:

(setq yol2 (vl-filename-directory (getvar "dwgprefix")))
  (princ "\nyol : ")
  (princ Yol2)
  (setq f (open "C:\\users\\user\\Desktop\\icerik.txt" "a")) <--- Bu satırı düzenlemek istiyorum.

13.06.2014 11:47    

Travaci
Yukarıyı anlamadım : ) bu mu yapmak istediğiniz ?

Kod:

(open (strcat (getvar "dwgprefix")
      (vl-filename-base (getvar "dwgname")) ".txt") "w")

13.06.2014 11:53    

k005
Alıntı
Travaci :
Yukarıyı anlamadım : ) bu mu yapmak istediğiniz ?

Kod:

(open (strcat (getvar "dwgprefix")
      (vl-filename-base (getvar "dwgname")) ".txt") "w")

hocam bende tam anlatamadım sanıyorum .. :)

şimdi şöyle bir lisp üzerinde çalışıyorum;

C:\icerik.txt dosyası oluşturup, bunun içine dwg dosyasından yazılar(textler) yazdırıyorum.. şimdi normalde sabit bir yer verdiğimizde (c:\ gibi..) bi sıkıntı yok. yazılıyor.. dosya yoksa oluşturuluyor..

amacım bunun yerinin değişken olmasını sağlamak..

13.06.2014 11:54    

Travaci
Tamam ozaman yukarıdaki gibi olucak, açtığın dosya ile aynı yolda ve aynı dosya ismiyle txt dosyası açmak için.

13.06.2014 12:02    

k005
Alıntı
Travaci :
Tamam ozaman yukarıdaki gibi olucak, açtığın dosya ile aynı yolda ve aynı dosya ismiyle txt dosyası açmak için.

hocam evet bu şekilde.. ama şöyle bir durum var; her defasında bu txt tekrar oluşturuluyor.. ayrı bir isimde.. buna gerek yok.. bir defa oluşturulacak diğer açtığım dosyalardan oluşturulan txt ye veriyi aktaracağız..

yani bir klasör var. içinde 15-20 tane dwg dosyası mevcut.. belirli bir isimlendirme ile.. bunların ne anlama geldiğini bu küçük txt dosyasında anlatmak istiyorum. işin özü bu ..

Tamamdır hocam düzenledim.. Teşekkür ediyorum..
Kod:

(setq f (open (strcat (getvar "dwgprefix") "icerik.txt") "a"))

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.104 saniye - Sorgu: 53 - Ortalama: 0.02083 saniye