20.09.2006 08:17    

gülcihan
Bir adam yıllar boyu Almanya'da bir bankada çalışmış ve emekli olmasına
yakın artık yurda dönmeye karar verdiği gün lan felekten bir gün çalim
bari
deyip bir bara gitmiş..

Barda içkisini içerken karşısına çok güzel bir kadın oturmuş bizimki
kadına
hayran kalıp hemen garsonu çağırıp kağıda tanışabilir miyiz mesajını
yazdıktan sonra garsonla kadına göndermiş.

Kadın kağıdı almış okumuş adama

imalı bir bakıştan sonra kağıdın arkasına
bir şeyler yazıp kağıdı tekrar adama geri göndermiş. Adam kağıda bakmış
bakmış.... hiç bir şey anlamamış yazı ne Almanca ne bildiği bir dile
aitmiş
gitmiş kağıdı en yakın arkadaşına verip ya bunu bir kadın bana yazdı ben
anlamadım ne yazıyor burda diye sormuş arkadaşı kağıdı okur okumaz sakın
bir daha beni arama arkadaşlığımı sona erdi diyip yanından gitmiş..

Adam şaşkın bir halde eve gidip anne babasına ya siz eskisiniz bilirsiniz
burda ne yazıyor diye bu sefer onlara sormuş . Anne babası kağıdı okuyunca
adamı evlatlıktan red etmişler. Karısına göstermiş karısı boşanma davası
açmış. Adam artık çıldırma noktasına gelmiş len demiş bunu en iyi anlayan
doktor olur, nede olsa onların yazısı karışık diyip bir doktora gitmiş

Doktor kağıdı okuyunca çok sakin bir şekilde izin isteyip odasina girmiş
aradan 1 saat 2 saat geçmiş doktor yok... Bizim adam merak edip odaya
girince bir bakmış ki doktor tavanda sallanıyor kendini asmış :Confused:
Adam

en sonunda pes etmiş len bu kağıt başıma çok işler açtı başkasınında
hayatını karartmasın diye kağıdı çalıştığı bankanın kasasına koyup evine
gitmiş. O akşamda tesadüf bankaya hırsızlar girmiş kasadaki bütün paraları
almışlar tam kaçakları sırada hırsızların reisi kağıdı görmüş, şef kağıdı
okuyunca birden çabuk paraları yerine koyun demiş ve bütün paraları kasaya
geri koyduktan sonra çekip gitmişler.

ŞİMDİ GELELiM SORUMUZA HALiYLE BU KAĞIT'TA NE YAZIYOR DİYCEM...

ben üstünde çok düşündüm birazda siz düşünün :))))))))))))))))

20.09.2006 08:27    

hikoaslan
kardeş düşünürken başımıza bir iş açmasın bu kağıt::)

20.09.2006 08:29    

gülcihan
BENİM RÜYALRIMA KADARA GİRDİ ARTIK SİZ DÜŞÜNÜN NELER OLABİLECEĞİNİ:))))))

Haaa bu arada cevap sorunun içinde gizliymiş!!!!!!!!!!!!!!!!!

20.09.2006 08:31    

huseyincicek
biliyomusun peki cevabını.

20.09.2006 08:33    

altınay
::)sen baya bı kaptırmısın kendını ruyalarına kadar gırmıs bulursan bızıde sole

20.09.2006 08:35    

gülcihan
Tam olarak deil bir çok rivayet var cevabıyla ilgili:)))))
sizdende güzel cevaplar bekliyorum

20.09.2006 08:38    

aRcHiTeCt
Bu soru benim anladıgıma göre insanları psikopat etmek için sorulmuş bir soru çünkü böyle bir şeyin cevabı olmaz bu ilk okumamdaki fikrim ama içerisinde satır aralarında kelime başlarında sözcük oyunları varsa oturup incelemek gerek ama bu soru bence çok mantıksız yani sen diyorsun ki birine burası dünyanın ortası inanmıyorsan ölç nasreddin hoca misali bence sorunun cevabı yok sadece kafa kurcalamak ama yok ben buldum diyorsan paylaşırsan sevinirm.

20.09.2006 08:47    

altınay
kagıdı okuyan ayvayı yemıs sorunun cevabı yok sanırım

20.09.2006 08:50    

aRcHiTeCt
Bu sorunun cevabı yok sözlü anlatımlarda eğer mantık soruları eninde sonunda birşeylerle ilişkilendirirsin ama bu soruda böyle birşey yok amma velakin dedigim gibi kelime oyunlarına bakmak lazım ama tekrar okudum gözüme çarpan bişi yok bence bunu eğlenmeyi seven biri yazmış yada çok iyi eğitimli psikologlar yazmış olabilir amaç ise eğlenmeyi seven için eğlence psikologlar içinse insanların nasıl tepki vereceklerini ölçmek olabilir ama bu sorunun cevabı kesinlikle yok olsada saçmasapan birşeydir kesinlikle.

20.09.2006 09:39    

bektas001
daha ciddi işerimiz var arkadaşlar. hadi çalışalım biraz. aydına kovdurmayalım kendimizi::)

20.09.2006 09:49    

gökhan046
artık bizede uykusuz geceler başladı galiba
NOT: peki rüyamızda cevabını bulabiliyor muyuz :))

20.09.2006 10:17    

ozkul
google da arattım.. çok tuhaf bi cevabı varmış.

20.09.2006 10:25    

gülcihan
evet gökhan ben rüyamda bi cevap buldum onun doğru cevap olduğunu düşünüyorum....
bende google da arattım çok farklı cevaplar var sen hangisini buldun acaba ozkul?

20.09.2006 10:53    

ozkul
tanışabilirmiyiiz yazısı imiş tüm sorun. tüm problemler bundan çıkmış.

bir taneside cevap önemli değil araştırmaya gerek yokmuş.. nasıl bir cevapsa..

20.09.2006 10:59    

gülcihan
hmmm ozkul hayır cevap o olamaz çünkü doktor niye intihar etsin o söz için?ve hırsızlar niye vazgeçsin? daha mantıkı cevaplarda var hadi rast gelsin:)

20.09.2006 11:17    

memolee
bence cavap şu olabilir YARIN OLMAYABİLİR (adamların anladığıda şöle olabilir;bugünü düzgün yaşa günahlarına yenilerini katma öteki tarafta ankaralı namığın dediği gibi üfletirler)

20.09.2006 11:23    

admin_
Farklı dilde tüm dünyada sorulmuş ve herkez çıldırma noktasına gelmiş...Ve soruyu çıkartan firma sorunun 100'den fazla cevabı olduğunu ve seçilen bu cevaplara göre şirketlerinde yer vereceklerini söylemiş.Sorunun İstenilen ve Kurgulanmamış Asıl Cevabı ise Şu Olduğu Açıklanmış;

Kağıdı okuyanlarda (Bizim Gibi) kadının yazdığından birşey anlamıyorlar."Tanışabilirmiyiz? kısmını okuyorlar.

Anne ve Babaları Evlatlıktan Redediyor.Çünkü O yaşa Gelmiş Adamın "Tanışabilirmiyiz?" Yazılı Bir Kâğıt Vermesi Onları Şaşırtıyor ve Üzüyor Oğullarıda Olayı Açıklayamadan Kapı Dışarı...

Arkadaşı Bir Daha Benimle Konuşma Diyor Çünkü Birlikte Büyüdüğü Birine Hakaret Edercesine Böyle Bir Kağıt Uzatıyor "Tanışabilirmiyiz?" Diye...

Karısı Boşanma Davası Açıyor.Ama 2 Sebepten Ötürü;

1-Onca Yıllık Karısına Başka Bir Kadınla Birlikte Olduğunu İma Etmesi...
2-Karısına Üstüne "Tanışabilirmiyiz?" Yazılı Kısımdaki Bölümü Okutturması...

Doktor İntihar Ediyor Çünkü Doktor Gay'dir...Ve hiç Tanımadığı Bir Adam Gelip "Tanışabilirmiyiz?" Yazılı Bir Kağıt Uzatıyor.Tüm Sırrının O Mertebeye Gelmiş Olarak, Adamın Herkes Tarafından Ne Olduğu Öğrenilip Yaşamının Faciaya Dönmesinden Korkup Paniklemesindendir

Hırsızlar Parayı Geri Koyuyorlar Çünkü Onlarda Bu Kağıdığın "Tanışabilirmiyiz?" Kısmını Okuyorlar ve Bu Kağıdı Bırakanın Bir Polis Olduğunu Onları İzlediğini ve Alay Edercesine Oraya Bıraktıklarını Düşünüyorlar ve Parayı Bırakıyorlar...

Dip not: Firma aslında burada insanların hırsını da ölçebilir.Bazen fazla hırs iyi değildir..

Buda benim yanıtım: "Bu kağıt'ta ne yazıyor diye soruluyor"..kadının verdiği kağıtta ne yazıyor diye değil...CEVABIM: Bu kağıtta saçma bir hikaye yazıyor ::)

Murat (20.09.2006 11:42 GMT)

20.09.2006 14:35    

gülcihan
asıl cevap bumu bilmiyorum ama daha matıklı bi cevap var elimde

Kadin Polİs; Kadinin EŞİ Doktor, Kadinin Erkek KardeŞİ Adamin ArkadaŞi,
Kadin KaĞida: Adini Soyadini Ve Tlf. Numarasini Yaziyor, Senİnle Bİrlİkte Olabİlİrİm Ama Evlİ İsen EŞİnİ BoŞa,eĞer Anne Baban Varsa Onlari Reddet Dİyor.
Şu An MÜsaİt OlmadiĞini AkŞam Bİr Bankayi Hirsizlarin SoyacaĞini İhbar Aldiklarini Ve AkŞam O Bankaya Baskin Yapacaklarini Yaziyor KaĞida Ve Yarin Kendİsİnİ Aramasini SÖylÜyor.
ArkadaŞi KaĞidi Okuyunca Kiz KardeŞİne En Yakin ArkadaŞinin BÖyle Bİr Şey Yapmasini Hazmedemİyor Ve Onunla İlİŞkİsİnİ Kesİyor.
Anne Babasi KaĞidi Okuyunca OĞullarinin BÖyle Bİr Şey YaptiĞina İnanamiyor Ve Onu Evlatliktan Reddedİyor.
EŞİ KaĞidi Akuyunca Şok Oluyor Bunca Yillik Kocasindan GÖrdÜĞÜ İhanet KarŞisinda Ona BoŞanma Davasi AÇiyor.
Doktor KaĞidi OkuduĞunda KaĞittakİ İsİm Ve Tlf Numarasindan Yaziyi EŞİnİn YazdiĞini Anliyor Ve Bu İhanetİ Gururuna Yedİremeyerek İntİhar Edİyor.
Hirsizlarin Şefİ KaĞidi Okudğunda Baskina UĞrayacaklarini Anliyor Ve Hemen Paralari Birakip Orayi Terk Edİyorlar.

sizcede daha matıklı deilmi?

20.09.2006 14:38    

ozkul
ama niye adam okuyamıyor da elin hırsızı bile okuyabiliyor..

20.09.2006 14:42    

admin_
BU soruda asıl cevap diye birşey yok ::) 100 tane farklı cevap uydurulabiliyor..

Kağıt içinde gizli dediğin cevap buysa ben anaokuLdan başLamak üzere yeniden kayıt olacağım okula..

Hikayenin sonunda bu kağıt'ta ne yazıyor? diye soruluyor.Yani kadının yazdığı kağıt değil,hikayenin olduğu kağıtta ne yazıyor gibisinden..

Kağıtta hikaye yazıyor..

Copyright © 2004-2022 SQL: 1.226 saniye - Sorgu: 101 - Ortalama: 0.01214 saniye