16.05.2014 08:31    

arzuuuuum

Türkiye üç gündür kan ağlıyor. Soma'da yıkık altında vefat eden kardeşlerimize Allah rahmet etsin. Allah, hâlâ yerin altında mahzur kalan kardeşlerimizin de tez zamanda canlı olarak çıkmasını nasip eylesin. Duaların geri çevrilmediği bu saatlerde dua edelim somadaki kardeşlerimize

16.05.2014 14:31    

bud_0782
Allah yakınlarına sabır versin... Tarifi yok bu acının...

16.05.2014 19:23    

k005
Çok büyük bir acı.., Allah rahmet eylesin. ( SOMA )

17.05.2014 00:22    

admin
Ben de hepimizi derinden sarsan kazada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum, yaralılara acil şifalar diliyorum. Yakınlarına da sabırlar diliyorum. Bu ateş en çok onların yüreklerini yaktı.
Canı pahasına evine helal lokma götürmek için çalışan işçi kardeşlerimize Rabbim kolaylıklar versin.
Sizlere de duyarlılığınız için teşekkür ederim arkadaşlar.

17.05.2014 07:56    

ibrahimdeniz
Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun (SOMA)

17.05.2014 08:39    

ozkul
Mekanları cennet olsun.

Rabbim bu acıları tekrar yaşatmaması duası ile.

17.05.2014 10:43    

kesinhesapci
amin.

17.05.2014 11:36    

ProhibiT
Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Başımız sağ olsun. Bu vesileyle hemen hepsi teknik elaman olan sitemiz müdavimlerine de söylemek isterim ki; Kaza mı, ihmal mi? diye bir düşünceye kapılmanın bir anlamı ve kimseye faydası yok. Kaza Allah'tandır, ihmalse sorumlularını Allah'a havale etmek gerek. Bu Allaha havale ediş hiç bir zaman vicdanımızı susturup, ilgisiz kalmak anlamına gelmesin. Bundan sonra da kendi vicdanımızla baş başa kalıp düşünmeli, işimize, mesleğimize, hayata ve insana bakışımızın bir muhasebesini yaparak, bundan sonra ne yapmalı? Nasıl davranmalı? diye düşünmek gerek. Kişi önce kendinden başlamak gerek. Çoğumuz doğrudan ya da dolaylı olarak risk faktörü yüksek ortamlarda çalışıyoruz. Bulunduğumuz ortamlarda, yetkimiz ve görevimiz ne olursa olsun, gücümüzün yettiğince sağlık ve güvenlik kurallarına sahip çıkalım, takipçisi olalım. Gerisi hayat felsefesidir, siyasettir, ideolojidir, herkesin kendine kalmış. Kaza olduktan sonra giden canlar hiç bir şekilde geri gelmeyeceği gibi. Böyle bir sorumluluğu da hiç bir insan vicdanı taşıyamaz, meğer ki, insan ola...

17.05.2014 12:04    

map23
Ne de güzel yazmışsın Şahin hocam ağzına sağlık . Lisp'lerin gibi manevi duyguların ve gerçeklere bakışında net. Evet Allah'a havale etmek lazım ve vicdanlara havale etmek lazım biraz da , vicdanı olan önce yasını tutar sonra daha çıkmamış olanlar için dua ederken dişini tırnağına takar elinden geldiğince karınca misali bir şeyler yapmaya çalışır, ama maalesef tv lerde aralara sıkıştırılmış dua ve dilekler den daha çok siyasiler dışında, düşünen yada düşünebildiğini zanneden kişilerin çabaları görünüyor. Çamur atmak adına, daha çıkmamış insanlar var, ortada büyük bir felaket varken daha hiçbir şey bitmemişken, tanımadığı ve artık tanıma imkanı olmayan kişiler için şuraya gitmiş baretleriyle katılmışlar falan ... bu zihniyet canlı canlı çevremizde yaşıyorlar, basında bu haberi okurken canlı olarak da yakınımda olan kişiler siyasi iktidara oy verenlerin ortasına bomba atacaksın bir tanesine acımam diyerek feryat ederken . somalı kardeşlerimize de acımadıkları sonucunu çıkarmış bulunuyorum üzülerek ama maalesef sonuç bu. Yazıklar olsun ..... Bir memlekette bundan daha kötü ne olabilir ki?

Her şey bir tarafa Soma şehitlerine Allah'tan rahmet kalanlarına da sabır dileyelim. İnşallah mekanları cennet-i ala olur.

18.05.2014 20:30    

sahin460
İş güvenliği sorununu yeniden düşünmek geliştirmek gerekir diye düşünüyorum. herşey konuşulabilir ancak gidenler ve geride bıraktıkları için söyleyecek hiç bir şey yok duadan gayrı...
İnsan olan ve acıyı kalbinde hisseden herkese başsağlığı diliyorum.
Allah soma da hayatını kaybeden bütün madencilere rahmet etsin inşaallah...
Geride kalanlara da sabır...

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.467 saniye - Sorgu: 69 - Ortalama: 0.02126 saniye