30.04.2014 08:03    

mikemoon

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

bu adresteki

alan lispini resimdeki gibi düzenleyebilirmisiniz.

30.04.2014 09:02    

ProhibiT
Bu şekilde ilgisiz soru ve isteklere anlam vermek zor.
Lisp fonksiyonu indirdiğiniz yerdeki açıklamaları okuyunuz.
Dikkatli okuyunuz, ya da iyice okuyunuz demiyorum. Yalnızca okuyunuz!

°°° Alan Birimi/Çizim birimi, Ondalık basamak sayısı, Yazı yüksekliği, Alan yazısı Önek ve Soneki açılan diyalog kutusundan kolayca belirlenir. Dosya kapatılıncaya kadar, fonksiyon tekrar çalıştırılınca bu değerler hatırlatılır.
°°° Çizim cm. biriminde hazırlanmışsa ve Alanlar m² biriminde yazdırılmak isteniyorsa; Alan birimi/Çizim birimi -> m/cm -> 100/1= 100 girilmelidir.
°°° Önek ve Sonek değerleri istendiği gibi girilebileceği gibi, ilgili bölümlerin biri ya da her ikisi de boş bırakılarak, hesaplanan alanın sayısal değeri yazdırılabilir. Önek ve Sonek içinde boşluk karakteri kullanılabilir. Örneğin; "A=", "A= ", "m²" veya " m²" şeklinde bu değerler girilebilir.

30.04.2014 13:14    

mikemoon
hayır benim istediğim yazdırmak değil ekrandaki 2000x2000 kare parçanın alanını istediğimde autocad ekranında 4 m² yazsın demek istedim. yani 4000000 değil

30.04.2014 13:34    

mikemoon
sitede paylaşım yapılıyor birşeyler yazıyoruz hemen bir kuyruk takıyorsun travacı sen cevap yazma benim sorularıma tamamı hava atmanın bir alemi yok

30.04.2014 14:00    

ehya
Beyler sakin olun. Burası tartışma forumu değil..

Mikemoon, bi zahmet şahin hocamın (prohibit) mesajını okursan soruna cevap bulacaksın.
Denemeden test etmeden hala şunu şöyle yazsın demek mesajı yazana saygısızlıktır..

30.04.2014 14:39    

Travaci
Sildim gönlün oldu mu ?

30.04.2014 14:49    

mikemoon
arkadaşım insanları kırmadan konuşmak varken bu öfke niye konu kapanmıştır.

30.04.2014 15:14    

Travaci
ProhibiT kırmadan izzah etti durumu ne deişti ?
Verilen cevapları kaile almaz hallerinle kıran asıl sensin.

01.05.2014 11:48    

kesinhesapci
vesselam..
elinize kolunuza sağlık.

01.05.2014 11:52    

kesinhesapci
affınıza sığınarak....
Nerede yanlışlık yaptım bilmiyorum ama hata mesajı alıyorum..
Command: ALN
ALn:dialog{
label="**** Alan Hesaplama ve Yazdýrma ****";
: boxed_column{
: edit_box{label=" Yazýlacak Birim/Çizim Birimi:";key="Luf";edit_width=4;}
: edit_box{label="Ondalýk Basamak Sayýsý:";key="dpL";edit_width=4;}
: edit_box{label=" Yazý Yüksekliði:";key="txh";edit_width=4;}
: edit_box{label=" Alan Yazýsý Öneki:";key="Lea";edit_width=4;}
: edit_box{label=" Alan Yazýsý Soneki:";key="Tra";edit_width=4;}
: toggle{label=" Çevre Yazýlacak mý?:";key="Cvr";}
spacer;spacer;}
: boxed_row{: text{key="CpR";value=
" Hazýrlayan:M.Þahin Güvercin - www.cizimokulu.com"
;}}
ok_cancel;}
; error: bad argument type: streamp nil

01.05.2014 17:50    

ProhibiT
AutoCAD klasörlerinde yeterli erişim yetkisine sahip olmayan bir kullanıcı ile oturum açtığınızda böyle bir hata oluşur. Çözüm için; bir kereliğine AutoCAD icon'una sağ tıklayarak "Yönetici Olarak Çalıştır/Run As Administrator" seçeneğiyle AutoCAD'i açtıktan sonra aLn lispini çalıştırın. Bu ilk çalıştırmada aLn.dcL dosyanız oluşturulacak, bundan sonra normal olarak kullanabileceksiniz.

24.05.2014 10:40    

kesinhesapci
Abi çok teşekkür ederim..
Hızır gibisin.

24.05.2014 16:58    

ProhibiT
Burada verdiğimiz yöntem, iletişim Yönetim Penceresi (DCL) dosyasını kendi oluşturan tüm fonksiyonlarımız için kullanılabilir. Bu mantıkla çalışan AutoLISP programlarımız bir kere Yönetici olarak açılmış AutoCAD altında çalıştırıldığında, kendi DCL dosyasını oluşturacağından, sonraki kullanımlarda yönetici olarak açılmasa bile hataya sebep olmayacaktır. Yeri gelmişken bir başka konuya dikkat çekmek isterim. Genelde ben kendi adıma, buradan alınan kodların başka amaçlarla kullanılmasını engellemek, kaynak bile gösterilmeden alıntı/çalıntı yapılmasını engellemek için söz Konusu DCL dosyalarını AutoLISP fonksiyonların her çalıştırıldığında kontrol eden bir bölümü Lisp kodlarıma ekliyorum. AutoLISP Fonksiyonun kendi oluşturduğu DCL dosyalarına müdahale edildiğinde benzer hatalar gene yaşanacaktır.

26.10.2014 18:50    

arcerhan41
Öncelikle emeğinize sağlık ben yönetici olarak çalştırdığımda 'cannot find definiton for dialog Aln' uyarısı çıkıyor. Bi türlü çalıştıramadım autocad 2015 kullanıyorum uyum sorunu falanmı var acaba yardımcı olursanız sevinirm

01.11.2014 23:30    

shadow3d
Hocam emeğiniz için teşekkürler ben şahsen sizin yaptıklarınızı hayranlıkla izleyebiliyorum :blush

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.581 saniye - Sorgu: 85 - Ortalama: 0.0186 saniye