15.01.2014 09:54    

fos44lu
Merhaba
bir şey sormak istiyorum.
ben autocad ve solidworks programlarını kullanabiliyorum. Solidworks katı modelleme-montaj vb. (tüm detayları bilmesemde makine bölümüne yeten kısmı biliyorum.) Autocad yeterince bildiğimi düşünüyorum. benim sormak istediğim bu programları kullanabilen birisi mastercam oluyor galiba. CNC programını yazıp similasyonda sorunsuz işlem yaptığını görüp cnc'ye flash bellekle programı aktarıp orada işlem yapmasını sağlayacak programları öğrenmem(kişiye göre değişir öğrenme konusu tabi ki :) ),autocad ve solid bildiğim için kolay olurmu acaba farklı bir platformmu yoksa. umarım anlatabilmişimdir. :)

15.01.2014 10:22    

hamzabozkurt
çeşitli cnc programları vardır okadar cokturkı hatta sırketler kendı cnc lelerını baska bı sırkete fabrıkaya gostermezler bızım sırkette oldugu gıbı ve saten ben auto cad veya solıdworksta yaptıgım bır projeyı cızımın sacları gıbı cnc sorumlusuna yolladıgım zaman cnc kendı cıkartıyo progralamasını yanı ogrenecegın fazla bısı yok gıbı

15.01.2014 10:56    

fos44lu
Alıntı
hamzabozkurt :
çeşitli cnc programları vardır okadar cokturkı hatta sırketler kendı cnc lelerını baska bı sırkete fabrıkaya gostermezler bızım sırkette oldugu gıbı ve saten ben auto cad veya solıdworksta yaptıgım bır projeyı cızımın sacları gıbı cnc sorumlusuna yolladıgım zaman cnc kendı cıkartıyo progralamasını yanı ogrenecegın fazla bısı yok gıbı

CNC de bindirme olayı olmaması için öncelikle bilgiyayarda similasyonu yapılması gerekiyor o tarz bir şey benim demek istediğim,dediğin gibiyse güzel :)

15.01.2014 12:05    

hamzabozkurt
okadarını bılmıyorum ama autocad veya solıdworks ogrenırsen saten bos kalmazsın

15.01.2014 12:29    

fos44lu
Alıntı
hamzabozkurt :
okadarını bılmıyorum ama autocad veya solıdworks ogrenırsen saten bos kalmazsın

onları biliyorum zaten,şuanda çalışıyorum ama 900 TL'ye. çizim+ürün etiketleme lazer ile +kalite kontrol+ kargoya hazır hale paketleme vb. her şeyide yapıyorum (bi nevi stajyer gibiyim ) o parayı birde o program için kursa gönderelim dedide bir şey demedim. Teknik ressam olarak girdim kendi işimdem çok diğer işleri yaptığım için daha fazla bu parayada çalışmak istemiyorum. :)

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.895 saniye - Sorgu: 56 - Ortalama: 0.01598 saniye