01.12.2012 14:28    

caglarterdi
Herkese iyi günler.Arkadaşlar solidworks ile excel arasında bi köprü varmı? varsa da bunu açıklayabilecek bir arkadaşımız varmı ? mesela benim alan hesaplarıyla genelde işim oluyor.alan hesaplarıda ileri derecede geometri, trigonometri istiyor. tabi oda bende yok:) bununla ilgili minimum bir daire çizdiğimde bu dairenin alanının çevresinin ne kadar oldugunu bana excelde veri olarak verebilirmi?maksimum olarakta gidebildiği son noktaya kadar gidebilir tabi :) solidworks ta alan çevre yüzey hacim küp olarak veri alabiliyorum amacım excelde bi fonksiyon yazabilmek. inşallah derdimi anlatabilmişimdir. paylaştıgım resimdeki siyah boyalı alanı ne kadar ? bunu solidworks excelde fonksiyon olarak verebilirmi? ölçüleri değiştiğinde sadece excelde ölçüleri girsem bana o alanı vericek bi fonksiyon verebilirmi?tekrar iyi günler.

01.12.2012 17:00    

ProhibiT
Sitemizde, AutoCAD ortamında hesaplanan alanı değişik formatlarda dosyaya yazan AutoLISP fonksiyonlar bulabilirsiniz.
Söz konusu alan hesabını Excel'de yapmak için çok bilindik bir yöntem var. Internette "Cross Metodu ile Alan Hesaplama" arayın. Temel formül çok basit, çember, eğri ve yayları ihtiyacınıza göre belirleyeceğiniz sıklıkta noktalarla (bu noktalar arasındaki doğru parçalarıyla) tanımlamak yeterli olur.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.987 saniye - Sorgu: 47 - Ortalama: 0.021 saniye