16.07.2012 21:56    

hakancokal
Merhaba arkadaşlar;

Daha önceden AutoCAD kullanırken Inventor 2012 kullanmaya başladım. Sorunum şu:
Montajı modelledikten sonra her parçanın imalat resmini çıkarırken ölçülendirmelerimi yeniden tanımlamak zorunda kalıyorum. Yani bir montajın herhangi bir parçasını ölçülendirirken edit dimstyle'da ölçülendirme standartlarını belirleyip belirli bir isimle kaydediyorum. Montajın diğer parçasının teknik resmini çıkartırken kaydettiğim ölçülendirme ayarlarını geri çağıramıyorum.

Başka bir ayar mı yapmam gerekiyor yoksa kurulumda mı bir eksikliğim var bilemiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Saygılarımla

17.07.2012 06:07    

arif35
ben şöyle yapıyorum. diyelim ki daha önceden yaptığımız bir ölçülendirme biçimini değiştirdik. eski çizimi açıp ölçülendirme içinde update butonunu tıklayın ve evet diyerek yeni ölçülendirme ayarlarını eski resimlere uygulamış olursunuz.

17.07.2012 15:12    

hakancokal
Arif35 emeğine sağlık kardeş.

Hemen şimdi tarif ettiğin gibi deneyeceğim. Olursa da olmazsa da bilgi veririm. İlgin için teşekkürler.

17.07.2012 16:00    

hakancokal
Arif35 kardeş; tarif ettiğin gibi denedim ancak; olmadı. Update butonu aktif olmuyor. Herhalde kurulumla ya da başlangıç ayarlarıyla ilgili bir konu.

Bende uygun olan teknik resimde kaydettiğim ölçülendirme ayarlarını -sol taraftaki listede üzerinde sağ tık yapıp- export ettim. Daha sonra yeni resimde import diyerek kaydettiğim .styxml dosyasını çağırdım. Sonra da (burası önemli) yine üzerinde sağ tıklayıp replace with dedikten sonra default style'ı seçtim ve ayarlar geldi.

Ancak tabii ki sorunum istediğim şekilde çözülmedi. Bunu her teknik resim oluştururken yeniden yapmam gerekiyor. Benim istediğim ise bu ayarları bir kere yaptıktan sonra kaydederek bir daha bunlarla oynamamak.

Emek veren herkese teşekkürler...

11.06.2014 11:20    

asivemavi
istediğin formda istediğim ölçü stilinde bir idw dosyası oluştur bunuda save copy asa template olarak kayıt et, sonra her idw dosyası açtığında istediğin stil gelecek.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.16 saniye - Sorgu: 53 - Ortalama: 0.02189 saniye