27.04.2012 11:26    

kübra emanet
merhabalar

express menüsündeki arc-aligned text komutu ile bir yay parçası hattında yazı yazdım ve bu yazıyı explode text komutu ile patlatamıyorum nerede eksik yapıyorum yardımcı olursanız sevinirim

27.04.2012 11:46    

Travaci
Arc uzerındekı yazıyı ılk once normal explode ıle patlatıcak daha sonra yazıyı patlatmak ıcınde explode text ı kullanıcaksın.

27.04.2012 11:59    

kübra emanet
Tekrar meraba
söylediğiniz gibi denemiştim ama normal explode ile patlattığım zaman yazı karakterim txt oluyor. asıl olmasını istediğim yazı karakteri thoma. yani çizgi şekline dönüşen yazı karakteri işimi görmüyor belli bi kalınlığı olmalı.

şimdi sorunum normal explode ile patlattığım zaman yazı karakterimin değişmemesi gerkiyor. onu nasıl yapabilirim.

27.04.2012 12:39    

ozkul
Arkadaşında dediği gibi Normal explode ile değil "explode text" (express menüsü altında text başlığında) ile patlatmanız gerekiyor.

27.04.2012 12:56    

Travaci
normal explode ile patlattığım zaman yazı karakterim txt oluyor. demekle ne demek ıstedınız anlamadım ?
yazıyı patlattıgınızda styl ı mı degısıyor demek ıstedınız ?
ilk basta nasıl yazarsanız normal explode komutuyla patlattıgınızda yazınız aynı sekılde kalır!

27.04.2012 13:13    

kübra emanet
Alıntı
Travaci :
normal explode ile patlattığım zaman yazı karakterim txt oluyor. demekle ne demek ıstedınız anlamadım ?
yazıyı patlattıgınızda styl ı mı degısıyor demek ıstedınız ?
ilk basta nasıl yazarsanız normal explode komutuyla patlattıgınızda yazınız aynı sekılde kalır!

Evet yazı sitili değişiyor. yazı sitilinin adı thoma patlattığımda txt yazı sitiline dönüşüyor. yani ilk başta yazdığım gibi patlamıyor.
patlattığımda yazı sitilinin değişmemesini sağlamam lazım.

neden bu explode text te patlamıyor. yani normal düz yazsan arc olmadan problem olmuyor explode text ile patlıyor. ama gel görki arck gibi kavisli hatta yazdığımda patlatmıyor. hata nerede bilmiyorum.

27.04.2012 13:27    

Travaci
Yazıyı yazarken çıkan menüden yazı stilini seçin patlattığınızda yazı stılı aynı sekılde kalıcaktır, express menusundekı ıste yazıları lıne a donusturuyor, görevı explode ıle aynı deıl.

27.04.2012 13:41    

ehya
geldim kübra :)
sanırım bilgi karmaşıklığı oluşmuş. Konu hakkında detaylı bilgi vereyim.

Arc Aligned Text komutu ile yazı yazarken tabloda hem kullanılacak stil adı hemde ayrıca yazı fontu seçeneği var. Anlaşılan o ki, yazı stilini pas geçip yazı fontunu değiştirerek yazını yazdın.
Burada dikkat edilecek olan, arctext komutunu kullanırken belirtilen yazı stilinin STYLE tablosundaki karşılığı kullandığın font ile aynı olmalı. Eğer farkı bir font kullanacak isen STYLE tablosundan yeni bir stil ayarlamalısın. Aksi takdirde explode (textexplode komutu değil) komutunu kullanarak yazıyı patlattığında orjinal yazı stili fontuna dönüşecektir ki dönüşmesi de mecburdur. Çünkü patlatma işleminden sonra yazıların single-text olacağından fontunu style tablosundan bulacaktır.

Sanırım anlaşılmıştır dimi :)

27.04.2012 13:59    

kübra emanet
Alıntı
ehya :
geldim kübra :)
sanırım bilgi karmaşıklığı oluşmuş. Konu hakkında detaylı bilgi vereyim.

Arc Aligned Text komutu ile yazı yazarken tabloda hem kullanılacak stil adı hemde ayrıca yazı fontu seçeneği var. Anlaşılan o ki, yazı stilini pas geçip yazı fontunu değiştirerek yazını yazdın.
Burada dikkat edilecek olan, arctext komutunu kullanırken belirtilen yazı stilinin STYLE tablosundaki karşılığı kullandığın font ile aynı olmalı. Eğer farkı bir font kullanacak isen STYLE tablosundan yeni bir stil ayarlamalısın. Aksi takdirde explode (textexplode komutu değil) komutunu kullanarak yazıyı patlattığında orjinal yazı stili fontuna dönüşecektir ki dönüşmesi de mecburdur. Çünkü patlatma işleminden sonra yazıların single-text olacağından fontunu style tablosundan bulacaktır.

Sanırım anlaşılmıştır dimi :)

:D :D :D evet olay anlaşılmıştır ehya. tamammen benim bilgi, anlam, kapasite eksikliğimden kaynaklanan bi bilgi karmaşası oldu evet. neyi yanlış bildiğimide biliyorsun saol yardımın için yine sayende bi sorunu çözdüm ve öğrendim.

travaci arkadaşım yardımın ve paylaşımın için teşekkür ederim... benim yüzümden paylaşımzede oldun...

herkese kolay gelsin

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.217 saniye - Sorgu: 70 - Ortalama: 0.01739 saniye