07.01.2012 14:13    

yucec
Arkadaşlar grafik tasarımı okumadım ama 6 aydır solidworks merak sardım. Elektrik elektronik öğretmeniyim Tübitak projesinde görev aldım. Projem : Yağmur yağdığında şehrin yüksek rakımlı yerlerinden akan sular eğimle aşağıda bulunan 50 metre çapında dev silindir şeklindeki kuyularda toplanacaktır. Fakat silindir şeklindeki kuyular yükseklik kazandırmak için derine yerleştirilerek yükseklik kazandırılacaktır. Böylece yüksekten düşen sular kuyuların dip tarafındaki ağzında bulunan genaratörün kanatlarına çarparak genaratörü döndürecek ve elektrik elde ederek aküleri şarj ederek depolanacaktır..Fakat sokaklardan pisliklerinde gelecegi düşünülerek zemin altında kuyuların ağzından önce ızgaralar kullanılacak ve pislikler filtre edilecektir. Bazı parçaları çizdim ama bazılarını çizemiyorum genaratör basit motor şeklinde yapamadım kanatlarını kuyu ağzına yerleştiremedim yardım ederseniz sevinirim

09.01.2012 10:25    

arif35
yrdımcı olabiliriz. ancak biraz daha detaylı olursa iyi olur.

09.01.2012 21:27    

yucec
ilginize tşk edrim
detay konusunda sanırım İzmirde yasıyorsunuz İzmirde Yüksek yerlere (Atatürk Mah. Bayraklı, Hatay Yeşilyurt gibi) yağmur yağdığında akan suları yar altındaki bir kuyuda depolamak ve bu suyu depolarken bir genaratorden gecirerek elk elde ederek depo atmek. yeryuzunu sweep komutunu kullanarak çizdim blok halinde evleride cizdim biraz acemice oldu fakat kuyu ve diğerlerini çizemedim. burada yardım gerekecek gib
ilginize tekrardan tşk ederim

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.987 saniye - Sorgu: 48 - Ortalama: 0.02056 saniye