AutoCAD • AutoLISP • Programlama • Püfler • Komutlar • Terimler • Eğitim
aLd • TCad • FacadeCAD • Cephe Kot • HQ Library • FreeMUST • Pasdoc.A
11.10.2011 12:15    

allengir
Sn.Şahin hocam aşağıdaki lispi sizden almıştım.Çok kullanışlı bir lisp.Sizden ricam tabloda virgülden sonra son iki yerine son üç rakam çıksın istiyorum.Ne yapmam lazım?örnek: 512151.96 yerine 512151.958 gibi.

<Söz konusu fonksiyon,

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

linkinde paylaşılan c:pct isimli koordinat yazma Lispidir.>

ProhibiT (12.10.2011 09:15 GMT)

12.10.2011 08:36    

allengir
Kimse yardımcı olmayacak mı?

12.10.2011 09:15    

ProhibiT
Her şeyden önce, burada paylaşılan bir fonksiyon ile ilgili soru sorarken, ilgili başlık altına yazarsanız, hepimiz için daha iyi olacaktır. eğer ilgili başlık altına sorunuzu yazmayı deneseydiniz orada,

mesajında aynı sorunun sorulduğunu,

mesajıyla da benim cevap yazdığımı görecektiniz.

bir diğer konu da, burada paylaşılan fonksiyonları mesajlarınıza aynen alıp (üstelik code braketi içine almadan) paste etmeyiniz. kodlarda hatalar oluyor, arama yapan arkadaşlarımızın hatalı kod bulmalarına neden oluyoruz. sitemiz deli kız çeyizine dönüyor, arayan aradığını bulamıyor. fonksiyon kodunu paste etmek yerine fonksiyon adını (c:pct gibi) yazmanız yeterli olmaz mı? bu nedenle mesajınızı düzenlemek zorunda kaldım.

söz konusu pct fonksiyonunun düzenlenmiş ve geliştirilmiş halini download bölümüne ekledim, onaylanıp yayınlandığında forumda duyuracağım. fonksiyonun son halinde, ondalık basamak sayılarını kullanıcı seçebiliyor. ekrana bitmiş durumdaki koordinat tablosu getirilerek, sürüklenip bırakılacak şekilde eklemeler de yaptım.

kolay gelsin.

ProhibiT (12.10.2011 09:21 GMT)

12.10.2011 09:54    

allengir
Hocam haklısın.Affet.Dikkat etmeye çalışıyorum ama bazan unutuyorum işte.Bilgi için teşekkürler...

12.10.2011 10:44    

ProhibiT
EstaÄŸfurullah, affetmek haddimiz deÄŸil. bahsettiÄŸim son halini

linkinden indirebilirsiniz. :)

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.95 saniye - Sorgu: 57 - Ortalama: 0.01667 saniye