21.02.2011 17:07    

cem_ozbilen
Selamlar;
burada; sırayla numara verilmesi veya pozlandırılması ile ilgili birçok yazı okudum.Acaba sırayla pozlandırmaya
2.Komuttan çıkana kadar numaralandırmaya devam etmeli
3.Yanlışlıkla çıkıldığı taktirde ek özellik olarak kaldığı yerden devam edebilmeli
4.Pozun bir ucu dot diğer ucu yukarlak ve içerisinde rakam olmalı
özelliklerinin dışında;
5.Farenin sağ tuşuna bastığımızda aynı numaraları tekrarlayarak pozlandırsın tekrar sol tuşa bastığımızda ise artan sayılar şeklinde numaralandırmaya devam etsin,gibi;
bir özellikte ekleyebilirmiyiz.

21.02.2011 18:20    

ProhibiT
Merhaba,
biraz abartmıyor muyuz? o kadar da basit değil üstelik bahsettikleriniz. mouse'un sağ ve sol butonlarını hangi amaçla kullanıyorsunuz? canınız sıkılınca değiştirebiliyor musunuz butonlara atanmış işlemi? mouse butonlarını yeniden tanımlayıp, fonksyiona özünde hiç bir katkısı olmayacak, üstüne üstlük genel geçer kullanımı olmayan bir işi, kim? ve neden yazsın ki? aferin desinler diye mi? kimsenin böyle bir şey ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum.

cad kullanıcılarını akla hayale gelmeyen ölçüde üşengeç hale getiren lisp kavramı gerçekten sevmiyorum. bahsettiğiniz "bir çok yazı" yı yazanlar, sizin ıskaladığınız kodları yazanlar, hiç mi akıl etmediler sizce? ki; yazmamışlar! nasıl olması gerektiğini biliyorsunuz, sizin yazıverin olsun bitsin. ama yazarken de numaralamaya (mesajınızda olduğu gibi) 2'den başlamayın...

kolay geslsin.

21.02.2011 20:19    

ehya
Hocam teşekkür ederim. duygularıma tercüman olmuşsunuz. bu lisp istekleri konusunda arkadaşlar, cidden çok uçuk isteklerde bulunabiliyorlar. lisp ile herşeyin yapılabileceğini düşünüp, yazmadığımız takdirde "kendini beğenmiş" "ukala" "iyiki de bi lisp biliyorsunuz" gibi sözlere maruz kalıyoruz. ne diyeyim umarım bir gün herkes lisp yazar yada yazmak için heveslenir de azıcık da olsa isteklerin ne kadar uçuk olduğunu anlarlar :)

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.001 saniye - Sorgu: 48 - Ortalama: 0.02086 saniye