31.08.2006 21:08    

yirmidört
Rizeli emekli işçi İrfan Küçükyazıcı'nın yaşadıkları Temel fıkralarını aratmayacak cinsten. İşte fıkrası yapılacak hikaye.

Küçükyazıcı sanayiden bozuk halde satın aldığı Amerikan yapımı ''Willys'' marka jipi, evine kadar yol gitmediği için parçalara ayırarak teleferik yardımıyla havadan evinin önüne taşıdı. Orijinal parçalarını bularak yaklaşık bir yılda jipi tamir eden Küçükyazıcı, şimdi aracını tekrar yola çıkarmanın çaresini arıyor. Merkeze bağlı Yenigüzelköy'de oturan emekli işçi İrfan Küçükyazıcı, bir yıl kadar önce Rize Sanayi Sitesi'nde gördüğü, ancak çalışmaz durumda olan Amerikan yapımı 1953 model ''Willys'' marka jipi satın aldı.

Jipi başka bir araca yükleyerek evinin 100 metre kadar yakınına götüren Küçükyazıcı, yol olmadığı için aracı burada indirdi. Eviyle yol arasında kalan arazinin sahibi olan komşusunu yol açmak için ikna edemeyen Küçükyazıcı, jipi parçalara ayırarak teleferik yardımıyla havadan evinin önünü taşıdı. Evinin önünde tekrar jipin parçalarını monte eden Küçükyazıcı, eksik parçaları da kendi imkanlarıyla yaklaşık bir yılda temin ederek, aracını çalışır duruma getirdi. Ancak komşusunu arazisinden yol geçirme konusunda yine ikna edemeyen Küçükyazıcı, şimdi jipini tekrar yola çıkarmanın çaresini arıyor.

''BİR YOLUNU BULACAĞIM''

İrfan Küçükyazıcı, jipi tamir etmek için yaklaşık bir yıldır uğraştığını ve orijinal parçalarını bularak aracı yeniden oluşturduğunu söyledi. Jipin kaportasını ise orijinaline uygun olarak kendisinin yaptığını belirten Küçükyazıcı, şunları anlattı: ''Jipin maliyeti yaklaşık 3 bin avro tuttu. İlk zamanlar aracın yola çıkarılmasını sıkıntı etmemiştim. Fakat hazır hale gelince artık bunun çarelerini aramaya başladım. Komşum yol vermediği için şu anda jipi kullanamıyorum. Bu jipi hevesle aldım. Bir şekilde çözümünü bulup, onu yola çıkaracağım.''
www.24haber.com

31.08.2006 22:28    

admin
Bu haberi tv de izledim, gerçekten tam fıkralık ::)

01.09.2006 14:46    

byazici_8181
hehehehe valla bizim akraba deil:)

01.09.2006 14:50    

bektas001
::)ben koptum bu haberi izlerken.

05.09.2006 10:04    

selimsoysal
süper vallaha :))
gerçekten tam fıkralık..

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.606 saniye - Sorgu: 55 - Ortalama: 0.01101 saniye