28.10.2010 19:37    

Harbi65
Boundary ile oluşturulan birden fazla nesneyi seçim setine nasıl eklerim?

28.10.2010 20:56    

ProhibiT
Hocam (ssadd [ename [ss]]) den mi bahsediyoruz?
(setq a (ssadd));;;Yeni ve boş bir Selection set oluşturuyoruz.
(setq a (ssadd ename);;;Selection set mevcut bile olsa, ename objesinden ibaret tek objelik bir seçim seti olur.
(setq a (ssadd ename a);;;Mevcut selection Set'e ename ile verilen obje eklenir.
Yanlış anlayıp, ilgisiz konuya girdimse kusuruma bakmayın :)

28.10.2010 21:06    

Harbi65
Hayır hocam. Anlatamadım sanırım..
Tek komut da boundary ile kapalı alan oluşturduk diyelim.. İç içe olan alanlarda ayrı kapalı polyline'lar oluşuyor...
Yani 1 den fazla nesne oluşuyor ve bunların hepsini seçim setine almak istiyorum ama (ssadd (entlast) a) şeklinde bi tanesi seçim setine alıyor.. Diğerleri nasıl seçim setine eklerim.

28.10.2010 21:34    

ProhibiT
Şimdi anladım :) Cevap yazarken de tereddüt ettim aslında, Harbi hocam bu kadar basit sormaz herhalde dedim bir yandan. Bir yandan da düşündüm bazen basit konularda basiretimiz bağlanıyor, iyi bildiğimiz fonksiyonları bile unutuveriyoruz...

Her neyse; boundary oluştururken island detection açık içeride kalan adalar da seçim setine nasıl aınır :)))

Daha önce başıma geldi çok basit bir yolla çözmüştüm;

- boundary oluşturmadan önce son objeyi akılda tutuyorum (setq a (entlast))
- boundary oluşturuyorum.
- nil dönünceye kadar while loop içinde (setq a (entnext a) yapıyorum... (while (setq a (entnext a)) (setq Slct (ssadd a)))

Bilmem sizin probleminiz bu yolla çözülür mü? :)

28.10.2010 21:41    

Harbi65
Evet hocam bu sefer doğru anlaşıldı... Teşekkür ederim..
Ancak aynı mantıkla yapmaya çalıştım bende... Fakat dediğiniz gibi basiret bağlanması mı, kafa yorgunluğu mu nedir bi türlü sonuca ulaşamadım...

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.801 saniye - Sorgu: 53 - Ortalama: 0.01512 saniye