06.07.2010 18:30    

hedefalyans
autocad de bir nesneyi taşımak istedimde sadece ekranın gördü gerdeki nesneleri taşıyor. bu sorunu nasıl hallede bilirim????????????

hedefalyans (14.07.2010 14:39 GMT)

06.07.2010 21:38    

ProhibiT
Seçim yaparken Shift tuşuna basılı tutarsanız yeni seçtiğiniz objeleri seçim setine ekleyerek devam edersiniz.
Ya da; Options◄┘Açılan pencerede "Selection" Tab'ı seçin... sol alt köşedeki "Use Shift add to selection"'ın yanındaki işareti kaldırın.
Kolay Gelsin...

07.07.2010 05:46    

ehya
Bazı arkadaşlara hayret ediyorum. Sıkıntıya düşmüş, çözüm bulamıyor. Ama soru sorduğunda emr-i vaki yaparak soru soruyor.
Arkadaşlar, kimse burada sizlerin egosunu tatmin etmek zorunda değil. Bi zahmet rica ederek sorularınızı sorun.

07.07.2010 11:51    

admin
Alıntı
hedefalyans :
benim çalıştım yerde autocad bozuldu bir nesne seçtimde diyer bir nesne daha seçtimde o zamana kadar seçtim bütün nesneler gidiyorson sade son seçtim nesne kalıyor bunu yapmayı bilen bana i mail atsın [E-MAIL YASAK]

ehya çok haklısın; Gerçekten hoş bir üslup olmamış!

Buna rağmen cevap verdiği için sayın ProhibiT 'e teşekkür ederim.

07.07.2010 17:45    

ProhibiT
Sorunun üslubu konusunda sizlere katılıyorum elbette.
Takipçisi olduğum bir Gitar ve Müzik sitesinde, bırakın üslubu Türkçe'nin kötü kullanılması, imla hataları ve cümle düşüklükleri bile mesajın silinmesiyle sonuçlanır. Elbete burada hedeflenen, kimseye eziyet etmek, ya da küçük düşürmek değil. Ortamın seviyesini yükselterek, paylaşımların verimini artırmak amacı güdülüyor.

Böyle güzel paylaşım sitelerinde sevgi, saygı ve güven ne kadar üst seviyede olursa paylaşımlar da o kadar verimli oluyor. Üslubun yanında sorulan sorunun ve elbette cevapların ne kadar doğru ifadelerle aktarıldığı da bir o kadar önem kazanıyor. Açık, net ve uygun üslupla sorulan soruların daha hızlı ve sağlıklı cevaplandığını unutmamak lazım.

Bu konuyu açan arkadaşımızın, isteyerek ve bilerek o üslubu kullanmadığını düşündüm. Aslına bakarsanız bu konu belkide burada en çok sorulan ve defalarca cevaplanan bir soruydu. Kısacık bir arama ile cevabı bulunabilirdi. Buna rağmen olaya iyi niyetle bakıp cevaplamıştım :)

Herkese Kolay Gelsin...

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.742 saniye - Sorgu: 54 - Ortalama: 0.01374 saniye