03.08.2006 07:28    

sevberk
Bir belediyeye yeni girdim.Fen işleri biriminde çalışıyorum okulda autocad 2000 öğrendim şimdi ise autocad 2007 yi indirdim.Ama bir ara arcon programını kullanmıştım şimdi autocad'i kullanmak zor geliyor.Bazı komutları 2000 göre AutoCAd 2007 ye uygulamakta zorluk çekiyorum.Yardımlarınızı bekliyorum.
Evliyim 26 yaşındayım dünya tatlısı 2,5 yaşında bir erkek çocuğuna sahibim.

aRcHiTeCt (03.08.2006 08:04 GMT)

03.08.2006 08:24    

farukkara
Öncelikle hoş geldin sorun nedir onu anlatırsan yardımcı olmaya çalışırız.
Bu arada bu site lisansız programı desteklemiyor.

03.08.2006 08:31    

aRcHiTeCt
Değerli üyemiz sevberk aramıza hoş geldiniz.Allah çocugunuzu size bağışlasın.Sitemizde unutmayalım carck serial proğram paylaşımı ve bedava indirebileceginiz siteler gibi bir öneride paylaşımda bulunamazsınız hatırlatmak isterim.sormak istediginiz konuları forumlardan uygun olan bölümlerden konu açarak yada daha önce verilmiş cevaplara arama yaparak ulaşabilirsiniz.

Forum Kuralları Okuyunuz

Linkler güncellenmiştir

admin (09.02.2009 23:06 GMT)

03.08.2006 11:25    

sevberk
Sitenizi halen incelmekteyim çok beğendim.İyiki böyle bir bilgi ortamı ile karşılaştım teşekkürederim.Belediye Fen işlerinde çalışıyorum .lisanlı programa destek vermiyorsanız ise lisanslı bir mimar (yapı ruhsatı,yapı kullanma izin belgesi,plan çizelebilir...vs.)programı önerirmisiniz.Bu konuda yerdim edebilirmisiniz.inşaat teknikeriyim ama mezun olduktan sonra hemen evlendiğim için,birde çocuğum oldu kendimi geliştiremedim teorik bilgilerin yoğun olmuş olsada günlük hayatta uygulamadığım için bazısı unutuluyor,bazısı ise pekiştirilemediği için havada kalıyor.işe yeni girdim kendimi sıfırdan başlatıyorum inşaatla ilgili tüm ilgili alanla ilgileniyorum.

sevberk (03.08.2006 11:32 GMT)

03.08.2006 12:29    

aRcHiTeCt
Sevgili üyemiz sitemiz lisanslı değil lisanssız ürünleri desteklemez ayrıca lisanslı mimar nedir yeni duyuyorum açıklayabilirmisin ayrıca yapı ruhsatı yapı kullanma izin belgesi (iskan) bunlar evrak takibi işleri projeler bilgisayarda hazırlanır hangi cad programını kullanıyorlarsa onda hazırlarlar ayrıca sen ruhsat ve iskan gibi konularda bilgi almak istiyorsan eğer makaleler bölümünde benim yazmış oldugum iskan ve ruhsatla ilgilimakaleleri okumanı tavsiye ederim iyi günler kolay gelsin...

cizimokulu.com >> makaleler bölümüne ait linkler.

https://cizimokulu.com/453-mimari-proje-tasdiki-asamasinda-gerekli-belgeler.html

https://cizimokulu.com/454-betonarmesihhi-tesisatkalorifer-tesisatiasansor-tatprojesi-onay-asamasinda-istenen-belgeler.html

https://cizimokulu.com/455-insaat-ruhsati-basvurularinda-gerekli-belgeler.html

https://cizimokulu.com/456-iskan-raporu-alinirken-gerekli-belgeler.html

Bunlar ankara büyükşehir belediyesi yönetmeliğine tabi belediyelerin ruhsat ve iskan aşamasındaki işlemleridir. Sizin belediyenizde farklı olabilir ama çok fazla bir değişiklik olacağını sanmıyorum iyi günler...

İlginiz için ayrıca teşekkürler.

Linkler güncellenmiştir

admin (10.04.2018 16:17 GMT)

03.08.2006 13:32    

sevberk
Yanlış anlamışsınız lisanslı mimar değil yada ben yazım hatasından dolayı yanlış anlamanıza neden olmuş olabilirim.lisanslı program demek istedim mesale belnet diye birtana program var ama fiyat olara çok fazla olduğu için araştırma yapıyorum buna benzer programları.
Makaleler bölümünü siz yazmadan zaten ben gördüm ve okudum sitenize her yerini keşfetmekteyim zaten.O bilgileri biliyorum ben anlatamıyorum size galiba yinede ilginizden dolayı çok teşekküredrim.

03.08.2006 17:56    

aRcHiTeCt
Arkadaşım bak şimdi sen belediyenin hangi kademesinde ne memurusun ve sana ne gibi bir program lazım veya sen bunu ne için kullanacaksın tam olarak ban izah edersen ben sana elimden geldigi kadar yardımcı olmaya çalışacagım ama seni anlamakta güçlük çekiyorum ben belediyelrle ve proje firmalarıyla iç içeyim senin derdini anlamaya çalışıyorum ama açıkcası anlayamadım çizim yapmak istiyorsan sana bir kaç tavsiyede bulunabilrim...

Mimari için:Autocad,Architectural desktop,Arcon,Archicad,İde mimar
Betonarme için:İdestatik,Probina,STA4-CAD

İlgi alanın ve mesleki bilgin hangisine ağır basıyorsa mimari yada betonarme o konu ile alaklı proğramlardan birini öğren ve çizmeye başla tavsiyem bu olur.iyi günler kolay gelsin.

07.08.2006 06:48    

sevberk
Her şey için teşekkürederim.sizin msn niz varsa karşılıklı soru cevap şeklinde anlaşırız galiba bu şekilde anlaşamayız.Büyük sorunum yok BELNet diye program var onu çok beğendim ama fiyatı yüksek ona benzer uygun bir program arayacağım.sizin sitenizden autocati geliştirebilirim.İlginizden Dolayi Teşekkürederim.Sağlıklı günler.

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.805 saniye - Sorgu: 64 - Ortalama: 0.01257 saniye