10.06.2010 19:38    

caglarengin78
autoCAD in u3 versiyonu varmı?

varsa nasıl temin edebilirim?

yada autoCAD i nasıl u3 haline çevirebilirim bilen varmı? ( forumda aradım ve arattım u3 le ilgili bişey bulamadım)

meslek lisesinde metal işleri öğretmeniyim. Solidworks ü bilgisayarlar kaldırmıyo bende autıCAD gösteriyorum. bilgisayar ve muhasebe bölümlerinin labaratuvarını kullanıyoruz, sürekli sorun çıkıyor çökmeler programın yada çizimlerin silinmesi image (yedek) yüklenmesi format vs... tüm bunlardan kurtulmak ve autoCAD i daha sevimli ve kullanışlı hale getirmek için öğrencilerime seneye u3 özellikli flash bellek aldırıp programı ve çizimleri bu u3 flash belleğe kurmak ve saklamak istiyorum.

2009 un portable sürümünü buldum ama o da çalışmadı açıldıktan sonra hata verip kapandı kullanamadım.(olmadı yine portable sürüm peşinde koşacaz :( )

dwf wiewer le çizimlerimizi her bilg.da açabiliyoruz ama düzenleme ve yeni çizim yapma şansımız olmuyor.

her yerde bilgisayar var artık günümüzde u3 ile her yerde çizim yapılabilir.

moderatörler ve ustalardan yardım bekliyorum. şimdiden teşekkürler

10.06.2010 20:22    

yazgunesi
u3 versiyonu derken kasttetiğiniz şey nedir? Unigrafix v.3 ?! Bu arada sitemiz ilegal içerik konusunda destek vermez.. Yani beleş download linki, portable versiyonlardan bize bahsetmeyin !

11- T.C. Yasalarına uygun mesaj atmanın yanında bu forumda
KESİNLİKLE ve KESİNLİKLE KIRIK (Lisanssız) PROGRAM BİLGİSİ verilemez.
Programın nasıl kırılacağı hakkında bilgi verilemez.
Programların illegal yollardan nasıl elde edileceği hakkında bilgi verilemez.
Üyeler birbirlerine kırık programları forumu kullanarak veremezler.

Forum kuralları hakkında alıntı :

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

autocadokulu.com yönetimi olarak belirlediğimiz ve üzerinde karar kıldığımız bir dizi prensip bulunmakta. Katılım sırasında onayladığınız sözleşmede ve forum kuralları metninde belirtildiği üzere:

- yazılım korsanlığı olarak adlandırılan eylemlere
- CD-Key (şifre), Crack dosyası, serial (seri numara), warez site adresleri, kopyalama vesaire isteklerine

forumlarımızda müsaade etmemekteyiz. Bu içerikteki mesajlar bir uyarıya gerek duyulmaksızın silinecektir, silinmektedir.

11.06.2010 07:54    

caglarengin78
sn mod neden kızıyosunuz ben lisanssız demedim ki!! portable olayına da gelince u3 versiyonunu bulamazsam mecburen bu yola başvuracağım dedim. milli eğitim sağolsun bu dersi verin diyor ama ne program gönderiyo nede soruyor. kendi başımızın çaresiine bakmaya çalışıyoruz.

autoCAD in u3 versiyonu varmı diye sordum. u3 den kastımda u3 özellikli flash belleklere kurulabilen programlar var bazı programlar da u3 e çevrilebiliyo. programı flah belleğinize kuruyosunuz -hard diske değil- sonra flashınızı taktığınız her bilgisayar sizin kendi kişisel bilgisayarınızmış gibi kullanabiliyosunuz. hatta flash belleğe windows gibi işletim sistemleri bile kurabilirsiniz. internet tarayıcınızı bu şekilde kullanıp başka bilgisayarlardan nete girip iz bırakmadan çıkabilirsiniz vs. vs.

hemen fırçalamayın. alışkın değiliz. biz öğrencilere bunu yapmıyoruz önce soruyoruz anlıyoruz dinliyoruz.

11.06.2010 08:10    

halilozcakir
u3 ü biraz daha açar mısınız hocam

14.06.2010 16:16    

caglarengin78
halil kardeşe özelden yazdım ama herkes görebilsin die burda da tekrar edeyim.

u3 ün normal sürümden tek farkı hard disk yerine flah belleğe kurulmasıdır. yani kurulum gerektirmez demek yanlış olur kurulum işlemi vardır. fakat u3 flash a kurulduğu için her an yanınızda kendi ayarlarınızla istediğiniz bilg.a usb den bağlayıp kendi özel bilg.mış gibi kullanıp işiniz bittiğinde usb den çekip başkasının bilgisayarına herhangi bir etki yada zarar vermeden etkilenmeden iz bırakmadan ayrılabilirsiniz. internet tarayıcı (explorer,mozilla firefox, opera vs.) porgramını u3 e kurup bu program üzerinden başka bir bilgisayarda nete girip iz bırakmadan surf yapabilirsiniz.

tabii ki bizim amacımız burada iz bırakmamak değil. çoğu kişinin bilgisayarında bulunmayan çizim programlarımızı kendi ayarlarımızı koruyarak her seferinde ayar yapmadan kurmadan kullanabilmektir.

buna iki sebepten ihtiyaç duyuyorum. birine bir çizim göstermek istediğinizde dizüstü bilg.nız yanınızda değilse çizim programımızın kurulu olduğu bir bilg. ararız yada oturur iki saat kurulumla harcarız. u3 de bu skıntılar ortadan kalkar.

ikincisi ve de en çok canımı sıkan derse girdiğimde laboratuvardan sorumlu arkadaşın kendi ihtiyaçları doğrultusunda format yada back up işlemiyle bilgisayarlardaki çizim programımızı silmesi. derse giriyoruz bi bakıyoruz porgram (autocad) yok olmuş. iki saat flash dan aktar sonra kur falan en az 1 ders gitti. ayyarlar vs.

u3 flash belleklere windows bile kurabilirsiniz. yani dizüztü bilgisayarınızı flash bellek boyutuna indirgemiş oluyorsunuz. herhangi bir bilg.ı kendi bilg gibi kullanabilirsiniz. (windows ayarlarınız, masaüstünüz, programlarınızvs vs hepsi kendi bilg. olarak)

en büyük sıkıntı u3 programların kolay bulunamaması yada bunları kendimizin (araştırdımeğer yanlış anlamadıysam her programı u3 e çevirebiliyomuşuz sanırım) hazırlaması gerkmesi ve bu işlemin karışık olması (en azından banaöle geldi)

açıklayabildiysem ne mutlu bana. (eğer kurallar açısından askıncası yoksa sandisk cruzer u3 flash belleki araştırabilirsiniz)

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 0.791 saniye - Sorgu: 54 - Ortalama: 0.01465 saniye