31.03.2010 20:11    

ehya
Geçenlerde bir arkadaşımın netcad'den export ettiği bir dosyayı autocad'de açıp regen yaptığında tüm yazıların 0,0 koordinatına taşıdığını ve düzeltemediğini söylemişti. Eğer bu tür sorunlarla karşılaşırsanız aşağıdaki lispi kullanarak düzeltebilirsiniz..

Not : Sorunlu dosyayı açtıktan sonra Regen yapmayın. Aksi takdirde bu lisp işe yaramayacaktır.

Komut ismi DUZELT

Kod:

(defun c:duzelt ()
  (vl-load-com)
(setq dzsec (ssget (list (cons 0 "TEXT"))))
  (if (= dzsec nil)
    (progn)
      (progn
(setq dzsay (sslength dzsec)
      c 0)
(while (< c dzsay)
  (setq dztek (ssname dzsec c))
  (setq tek-data (vlax-ename->vla-object dztek))
  (vla-put-alignment tek-data 0)
      (setq c (+ c 1))))))

01.04.2010 09:21    

Harbi65
Eline sağlık Ehya.
Geçenlerde bende sıkıntı yaşamıştım. Çok nadir de olsa böyle sorun çıkıyor...

Bununla ilgisi yok ama aklıma gelmişken bahsetmek istiyorum...
DXF çevrilen netcad dosyalarının açılmama sorununu nasıl çözeriz bi fikrin var mı?

01.04.2010 09:26    

ehya
önerim "Any DWG DXF Converter" programı ile bu dxf'i dwg ye dönüştürün. Sorunsuz bir şekilde açılacaktır.

02.03.2011 09:17    

tabusuz
Ehya arkadas,bahssetıgınız programı ındırdım..Nasıl kulanıldıgına daır yardımcı olursanız sevınırım..Kolay gelsın

02.03.2011 11:17    

ehya
Programı çalıştır. Dxf dosyasını yükleyip, bu dosyayı DWG yapmasını iste.
bu kadar....

29.06.2011 14:18    

kivanc
Ehya arkadaşımızın ellerine sağlık.

harbi65 arkadaşımızın dediği gibi netcad dosyalarını dxf formatına çevirdiğimizde açılmama sorunu yaşanıyor. bu sorunun çözümü; netcad'ten dwg ye çevirmektir. bu işlem netcad'te dosya>yardımcı işlemler>yaz komutundan dxf, dwg seçerek yapılabilir.

fakat dosyayı dwg formatına çevirdiğimizde herhangi bir kopyalama veya taşımada yazılar 0,0,0 koordinatlarına gidiyor. bunu da yukarıda ki lisp sayesinde çözdüm. tekrar teşekkürler...

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.049 saniye - Sorgu: 60 - Ortalama: 0.01749 saniye