28.02.2010 20:21    

Modasanahsap
Merhaba arkadaslar forumdaki konulari inceledim süper bilgiler var ama benim istedigim bilgiyi tam olarak alamdim birde size sorayim dedim .. ben kendim mobilyaciyim scm cnc aldim 94 model makinayi kurduk iyi hos güzel yanliz makinadaki mototifleri deistirmek istiyorum yani makinad kayitli motifleri yaptigim dolaplarda kullanmıcak yeni farkli motofler isleyip makina aktarip onlari mdflamın üzerine veya agaca isleyecem . sorum ise su ben hangi programla cizip cncnin kontrol paneline yukleyecem bilgi verebilr misiniz. autocad var biliorum oda cok zor cizemiorum saatlercde ugrasiyorum ama motifi cizemiorum autocaddan baska daha basit bir program varmidir cizip cnc yuklesem ordan makinayla mdf yüzüne cizdirsem acaba biraz bilgi verbilr misiniz? tşk ederim.

admin (28.02.2010 21:15 GMT)

03.03.2010 14:20    

hasmob
yok bunun tek çaresi autocad bende kusa gittim öğrendim şimdi rahat ettim sizde öğle yapın

03.03.2010 17:37    

kolheti_53
adım ali ben aslında makinenin kendi programındada çeşitli desenler çıkarabilirsin ama çizim programı diyosan autocad en kolayı ve en anlaşılır olanı onun için autocad öğrenmeye bak bende morbidelli cnc kullanıyorum xilog plus programı var makinede

08.03.2010 20:24    

Modasanahsap
memnun oldum ali bey sizde programn bir kopyasini bana gönderbilr misinz ? ondan cizmek kolay mı scunku benim aldıgm bu serinin turkiyede nerde baqsan en fasla 2-3 tane operatöru varmıs baska yokmus onlarda ulasmiyorum tek bildigim biri emniyet amir olmus yani komser ötekilerin tanimiorum tanisam onlara ulasabilsem onlardan biraz fikir alicam iste ulasmiorum zaten makinanın bilgisayarida win95hem makina agır eski surum hemde prgram zor kullandıgım prgram ise kavara makinam suan 12 yasında yani isim cok zor gibi görunuo

auotcadten cizdigm motifi görmuo makinanin destekledigi motifin uzantısı pgm veya prgm olarak istiyor auotocadte o sekilde vermiyor .sizin elinizde var mı yeni sekil veya motif bana verilr misiniz. sadec kodlarını verseniz saten ben makinaya girer makina surek g100 x dx/2 vs böyle oldugu icn . bende yeni kullanmaya basladıgım icn bir turlu bu kodları giremiorum.yardimci olursaniz cok sevinirim .. bide bir kac yerden duydum iste aspan veya alfacamdan cizilen motifleri buna yukleyebilirmisz aspani veya alfacami olan var mı bana bir kac motif kodlari yollasa..?

Modasanahsap (08.03.2010 20:31 GMT)

09.03.2010 18:24    

kolheti_53
sizin bilgisayardaki program xilog plus mı programın bende kopyası yok maalesef birtek makinaya yüklü olan program var oda lisaslı ürün olduğu için başka bilgisayarda çalışmaz yanlış bilmiyosam, autocad de çizdiğiniz desen resim veya herneyse artık dxf olarak kaydetmeniz lazım yalnız dxf olarak kaydetmeden önce çizimi autocad da orjin noktasının altına getirmen lazım ki makine bu çizimi tanımlayabilsin

10.03.2010 20:06    

Modasanahsap
benim makinanin bilgsayarinda sadece kava30 programi yuklu baska da bisey yok vallahi.

10.03.2010 21:31    

kolheti_53
makel makina ile iletişime geç belki onlar sana yardımcı olur

22.09.2011 12:25    

freesad
Merhaba arkadaşlar ben autocad de xilogplusta çalıştırılacak bir çizim arıyorum yardımcı olabilecek kimse var mı ?çizimin ne olduğu hiç önemli değil amaç sadece görmek...

25.07.2020 16:05    

dargecit155
sa arkadaşlar.xilog plusta program yaparken bag oheads:tool E1 not set up hatasını alıyorum.
lütfen yardım edin

25.07.2020 16:05    

dargecit155
sa arkadaşlar.xilog plusta program yaparken bag oheads:tool E1 not set up hatasını alıyorum.
lütfen yardım edin

> 1 <
Copyright © 2004-2022 SQL: 1.552 saniye - Sorgu: 70 - Ortalama: 0.02217 saniye